A Szolnoki Művésztelep alkotásait tekinthették meg Baján a műkedvelők

A kiállítást Folyók közt címmel rendezték meg, a Bácskai Kultúrpalotában, a magyar kultúra napjának előestéjén. Honnan a cím? Kézenfekvő hisz mindkét város folyó ölelésében fekszik. A Szolnoki Művésztelep a Zagyva és a Tisza torkolatában terül el. Folyók mellől, folyók mellé hozták el a kiállítást meleg szívvel, hangzott el a tárlat megnyitóján. “A 120 évet a kortárs alkotó társaság 15 művésze fémjelzi. Technikában és művészi szemléletben nagyon változatos anyag látható a falakon. Az alkotásokat áthatja a hely szelleme, ami mindenkire hatással van, aki egyszer is betette lábát a Szolnoki Művésztelepre” –…

Tovább olvasom

Szolnoki graffitisek figyelem!

Ellátogathatunk bármilyen nagyvárosba, a szemünk előbb-utóbb megakad egy graffitin. Sokan vandalizmusnak gondolják, megfeledkezve a művészi ágáról. Pedig világhírű magyar művészek és csodaszép tűzfalak már hazánkban is vannak és világszerte komoly hagyománya van a street artnak. És közben szó sincs rombolásról, jól tudják ezt a debreceni mentősök is. A napokban közzétett felhívásában az Országos Mentőszolgálat graffiti tehetségeket keres: Jó pár éve már, hogy magukat művésznek gondoló fiatalok másztak be a Debreceni Mentőállomás udvarára és festették fel alkotásaikat a garázs falára. Ezek azonban, sajnos nem tekinthetőek a graffiti-művészet részeinek, így az állomásvezető…

Tovább olvasom

Manóajtókkal dobja fel a közterületeket ez a fiatal művész

Aki Győrben, Zalaegerszegen, Veszprémben és az Őrségben jár, könnyen találkozhat azokkal az apró ajtókkal, melyeket Vári Tamás készített. Az őrimagyarósdi alkotó Budapesten született és ott is érettségizett művészeti szakon, azután dekoratőr, kirakatrendező szakmát szerzett, majd a MATE Kaposvári Campus Művészeti Főiskolai Karán, színházi díszlet és jelmeztervezőként diplomázott. Bár a szakmámban sosem dolgoztam, az életem központjában mindig a rajzolás volt, az egyetemen is a rajz és a makettezést bírtam a legjobban. 2010-ben végeztem, Zalaegerszegre költöztem, és mindenféle egyéb alkalmazotti munka mellett képregény-rajzolásba kezdtem az 5Panels nevű magyar alkotócsoporttal -mesélt a kezdetekről…

Tovább olvasom

Híres Faust-illusztrációk tekinthetőek meg Szolnokon

Karátson Gábornak, a 2015-ben elhunyt Kossuth­-, József Attila- és Munkácsy Mihály-díjas magyar írónak, festőnek, filozófusnak és művészetpedagógusnak a világirodalom egyik legkiemelkedőbb alkotásához készült illusztrációiból nyílt kiállítás a Szolnoki Művésztelep – Kert galériában. Karátson életművének nem véletlenül kiemelkedő része a Faust illusztrálása, mivel közel állt hozzá annak mély filozófiai tartalma. Szolnokon most a mű 1980-as, az Európa Kiadónál megjelent kiadásához készült hatvannégy akvarell és a művészről készült fotók mellett a témához kötődő ceruzarajzok is megszemlélhetőek.

Tovább olvasom

Online galériában csodálhatjuk meg az ország legjobb fotósainak munkáit

Online kiállítás indult a Magyarország 365 fotópályázat legjobb képeivel. Kivétel nélkül azt bizonyítják, hogy Magyarország tele van gyönyörű helyekkel, időtálló épületekkel és életerős közösségekkel. A Magyarország 365 fotópályázatot 2019-ben hirdette meg a kormány. Kaiser Ottó fotográfus, a fotópályázat zsűrijének elnöke korábban elmondta: a kiírás célja, hogy magas színvonalú fotók segítségével mutassa be Magyarország természeti és tárgyi értékeit, ünnepeit és mindennapjait, mindazt, amire a pályázók büszkék a hazájukban. Az alkotásokat a fotopalyazat.magyarorszag.hu oldalon lehet megnézni. Kiemelt kép: Szerencsi Gábor: A fennsík vadásza

Tovább olvasom