Túl a csúcson? Minimálisan csökkent az infláció februárban

Bár még így is 25 százalék fölötti az előző évhez képest, viszont januárhoz képest csak 0,8 százalékkal emelkedtek az árak. 2021 júniusa óta először fordul elő, hogy alacsonyabb az infláció, mint az előző hónapban – írja a KSH adatai alapján a 444.hu. A KSH szerint ugyanis februárban 25,4 százalékkal voltak magasabbak az árak, mint egy évvel korábban, januárban ugyanez 25,7 százalék volt. Az élelmiszer-infláció viszont továbbra is extrém magas, 43,3 százalék (januárban 44 százalék volt). Tavaly februárhoz képest a tojás drágult a legnagyobb mértékben (79 százalék), eddig a kenyér volt az…

Tovább olvasom

Akár húsvétig is maradhatnak az élelmiszerekre vonatkozó árstopok

A Portfolio információi szerint nagyobb büntetéseket és szigorúbb ellenőrzéseket is kilátásba helyez a kormány az egyre drasztikusabb élelmiszerhiány miatt. A kormány meg kívánja hosszabbítani az élelmiszerár-stopot – értesült a Portfolio több forrásból. A gazdasági lap meg nem nevezett forrásai szerint a jelenleg decemberig tartó árstopot nem szüntetnék meg az év végével, hanem legalább húsvétig fenntartanák, ezt már meg is tárgyalták a legutóbbi kormányülésen. A lapnak azt is mondták a témára rálátó informátorok, hogy nagyobb büntetéseket és szigorúbb ellenőrzéseket is kilátásba helyez a kormány az egyre drasztikusabb élelmiszerhiány miatt az árstopos termékek körében.…

Tovább olvasom

Félelmetes rekord: már 22,5 százalékos az infláció itthon

Nem lassul a drágulás üteme, ezzel alighanem az Európai Unióban is az élre törtünk. 22,5 százalékosra nőtt az infláció idén novemberben – számolt be a Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján a HVG. A háztartási energia 65,9, az élelmiszerek 43,8 százalékkal drágultak egy év alatt. Ez 1996 második negyedéve óta a legmagasabb mutató, azaz 26 éve nem láttunk ilyen magas inflációt Magyarországon. Még nem minden uniós állam pontos statisztikái ismertek, de nagyon úgy tűnik, hogy ezzel a mienk az EU legnagyobb inflációja. Korábban a három balti állam és néha Csehország inflációja…

Tovább olvasom

Rosszabbul keresünk, mint az uniós átlag, mégis rengeteg termék drágább Magyarországon

Sokkal jobban megugrott több élelmiszer ára is itthon, mint külföldön. Egy euró árfolyama ezer forint – ez derül ki egy nemrég készült összehasonlításból. A magyar és a szlovákiai Tesco áruházak kínálatát vetette össze a Propeller egyik olvasója, akinek beküldött képe alapján az látszik, hogy a bevásárlólánc sajátmárkás tésztája félkilós kiszerelésben a szlovákiai áruházakban 99 eurócentbe, ugyanakkor Magyarországon 999 forintba, csaknem a két és félszeresébe kerül. A hu.euronews.com a tojás árára keresett rá egy olyan kereskedelmi láncnál, amelynek Magyarországon és Németországban egyaránt vannak boltjai. Az Aldi Nordban tíz festett tojás ára 2,29, a…

Tovább olvasom

Az élelmiszerárak fixálása rengeteg embernek kárt okoz majd, az inflációt azonban csak kicsit lassítja

Ismét egy propaganda-ízű lépés Orbán Viktortól (benne a személyes bejelentéssel és a beharangozással), ami az államnak nem okoz kárt, a fogyasztók szintén nem nyernek vele sokat, ugyanakkor a piacgazdaságban szokatlan lépéssel a kisvállalkozóknak újabb lórúgást jelenthet. Hat alapvető élelmiszer esetében jelentette be az árak október 15-i szinten befagyasztását a miniszterelnök. Orbán Viktor közlése alapján február elsejétől felső határa lesz a búzafinomliszt, a 2,8 százalékos tej, a kristálycukor, a sertéscomb, az étolaj és a csirkemell árának. Az, hogy miért pont ezeket a termékeket határozta meg a kormány, vissza lehet vezetni arra,…

Tovább olvasom