November 21-től hivatalosan is befejezi működését a Szabad Európa magyar szerkesztősége. A döntést az Egyesült Államok Globális Médiaügynöksége (USAGM) hozta meg.
Tovább olvasomCímke: Egyesült Államok
Magyar Péter: “Miért adósítja el hazánkat még jobban a választás előtt 5 hónappal Orbán Viktor?”
A Tisza Párt első embere azt kéri a miniszterelnöktől, hogy valljon színt, miért kért gigahitelt Donald Trumptól. Hazánk eladósodása egyre mélyebbre süllyed.
Tovább olvasomLeállítja a Karikó-féle vakcinák terjesztését az amerikai kormány
Az Egyesült Államok egészségügyi minisztériuma kedden bejelentette, hogy leállítják az mRNS-alapú vakcinák fejlesztését a biomedicinális kutatásokért felelős részlegükön belül. A döntés költségcsökkentési célokat szolgál, és összesen 22 projektet érint, melyek madárinfluenza és más vírusok elleni védőoltásokat céloztak – ezek becsült értéke mintegy 500 millió dollár. 2023-ban a szolnoki születésű Karikó Katalin, aki kulcsszerepet játszott az mRNS-technológia orvosi alkalmazásának kidolgozásában, élettani-orvosi Nobel-díjat kapott munkásságáért.
Tovább olvasomBelépett a háborúba az USA – iráni atomlétesítményeket bombáztak
Jelentős csapásokat hajtott végre az Egyesült Államok iráni atomlétesítmények ellen – jelentette be az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump. Az éjszaka során három nukleáris létesítmény, Fordo, Natanz és Iszfahán ellen hajtott végre sikeres csapásokat az USA.
Tovább olvasomDonald Trump beiktatása: új fejezet kezdődött az Egyesült Államok történetében
Donald Trumpot, az Egyesült Államok 47. elnökét hétfőn este (magyar idő szerint 18 órakor) iktatták be Washingtonban, egy történelmi jelentőségű ceremónia keretében, amelyet a rendkívüli hideg miatt 1985 óta először tartottak beltéren, a Capitolium impozáns kupolacsarnokában.
Tovább olvasom