Hatvanéves lett a népszerű Trabi – videó

A Trabant 601-est pontosan hat évtizeddel ezelőtt gyártották először, ebből lett aztán a későbbi népautó, ami hihetetlen kort ért meg. 1989-ig minimális változtatásokkal szinte pontosan ugyanúgy gyártották. A bő negyed évszázad, ami az autógyártás akkori időszakában óriási időtáv. A Trabant 601-et 1963 elején egy, a Német Szocialista Egységpárt VI. Pártkongresszus alkalmából rendezett berlini kiállításon mutatták be, így az első példányok mostanság ünneplik 60. születésnapjukat. A hivatalos leleplezést követően 1963-ban még csak 110 darab előszériás kocsi készült, a sorozatgyártás 1964-ben kezdődött meg. A VEB Sachsenring által Zwickauban gyártott kétütemű kéthengeres kisautóból 1990-ig több,…

Tovább olvasom

Go, Trabi, go! Meghúzatták a német autópályán, egészen a végsebességig – videó

A kétszázzal száguldó autók között az igazi csodát egy Trabant 601-es jelent, pláne Németországban. Most egy pontosan 50 évvel ezelőtt készült példányt húzattak meg a sztrádán, amennyire csak bírta a 26 lóerős szörnyeteg. Életkorához képest nem is vallott szégyent a keletnémet népautó. A NoSpeedLimitGermany YouTube csatorna leginkább arról ismeretes, hogy hétköznapi autók végsebességét teszteli az Autobahn sebességkorlátozásoktól mentes szakaszain – írja az Alapjarat.hu. Ettől némiképp eltér például az AutoTopNL csatorna, ahol jellemzően nagyon erős szupersportautóknak nyomják ki a szemét, az esetek többségében 320 km/óra feletti végsebességgel. Ebben a videóban azonban egy,…

Tovább olvasom

A magyar utakon még mindig több, mint tizenháromezer Trabant és Wartburg fut – de melyik a legnépszerűbb márka?

Ha a használt autókat vesszük figyelembe, akkor az Opel, a Suzuki és a Volkswagen a leggyakoribb típus hazánkban. Elképesztő, de még mindig több, mint háromszáz négy évtizedes Moszkvics, illetve hasonlóan matuzsálemi korú Trabi és Wartburg koptatja az utakat Magyarországon. Ismét folyamatosan öregszik a magyar autóállomány. A hazai gépkocsipark először 2002-ben közelítette meg az emberi életben a fiatalkorúság alsó határaként emlegetett 12 évet, amit majd’ egy évtizednyi „fiatalodás” követett, 2007-re már a 10 évet közelítette az átlag. 2011-től aztán ismét az öregedés évei következtek. A tavalyi magyar mutató így már több mint 3…

Tovább olvasom