Így varázsoljuk állatbaráttá a kertünket!

A kertünk nemcsak a mi pihenőhelyünk, hanem sok hasznos állatnak is otthont adhat. Ha szeretnénk, hogy a kertünkben madarak, beporzó rovarok, sünök és más kisállatok éljenek, akkor érdemes néhány dolgot figyelembe vennünk a kert kialakítása során. De hogyan alakíthatjuk ki úgy a kertünket, hogy ezek az állatok is jól érezzék magukat benne? A továbbiakban ehhez adunk néhány ötletet! Válasszunk megfelelő növényeket A legfontosabb, hogy gondoskodjunk arról, hogy a kertünkben legyen elegendő növény, amely táplálékot és búvóhelyet nyújt az állatok számára. A fűszernövények és a virágok közül válasszunk olyanokat, amelyek vonzzák…

Tovább olvasom

Kinek a feladata a ház előtti árok rendben tartása?

Ha kertes házunk van, akkor számos konfliktusforrás lehetséges; a szomszédokkal, az utcabéliekkel szemben jobb, ha felkészültek vagyunk és tudjuk mit szabad és mit nem. Legutóbb azt a témát jártuk körbe, hogy mikor illik füvet nyírni és mikor nem. Most egy másik kényes kérdést veszünk górcső alá: kinek a feladata az utcán található, portánk előtti árok takarítása és gyomlálása? Most egyszer s mindenkorra megválaszoljuk ezt a kérdést is.

Tovább olvasom

Hajnali fűnyírás, vasárnapi flexelés – mit tegyünk, ha zajos a szomszéd?

A vidéki élethez hozzátartozik a csend, nyugalom, melyet csak a madárcsicsergés törhet meg… Álmunkban! A valóság viszont az, hogy a kerti és ház körüli munkákkal nem mindig várják meg a szomszédok, hogy mindenki felébredjen az utcában, sokszor a flex vagy a fűnyíró „andalító” hangjára kelhetünk hétvégén is. Mi erre a jogszabály, mehet a fűnyíró hétvégén reggel is? – ezt foglalta össze a Feol. Egy 2008-as rendelet rögzíti azt, hogy mi számít környezeti zajnak. Ez alapján reggel 6 és este 22 óra között megengedett a zajkibocsátás lakóterületen 50-55 decibelig. Este 22 óra…

Tovább olvasom