Óvatosan bolygassuk a lombhalmokat, rőzserakásokat – vigyázzunk a sünökre!

Manapság nagy divat lett a városokban a lombtalanítás, amikor lelkes lakosok, egyebek mellett önkormányzati képviselők irányításával ősszel a parkokban összehúzzák a leveleket, hogy a művelet után a csupasz föld maradjon. Ez a gyakorlat azért nem minden esetben megfelelő, mert a már télre elhúzödott bogarak, kis állatok búvóhelyét bolygatják meg a lelkes hozzá nem értők.

Tovább olvasom

Így varázsoljuk állatbaráttá a kertünket!

A kertünk nemcsak a mi pihenőhelyünk, hanem sok hasznos állatnak is otthont adhat. Ha szeretnénk, hogy a kertünkben madarak, beporzó rovarok, sünök és más kisállatok éljenek, akkor érdemes néhány dolgot figyelembe vennünk a kert kialakítása során. De hogyan alakíthatjuk ki úgy a kertünket, hogy ezek az állatok is jól érezzék magukat benne? A továbbiakban ehhez adunk néhány ötletet! Válasszunk megfelelő növényeket A legfontosabb, hogy gondoskodjunk arról, hogy a kertünkben legyen elegendő növény, amely táplálékot és búvóhelyet nyújt az állatok számára. A fűszernövények és a virágok közül válasszunk olyanokat, amelyek vonzzák…

Tovább olvasom

Mintha magunk is hozzájárulnánk a környezet pusztulásához

Tavaly is és idén is szörnyülködve tapasztaltam, hogy a falevélkupacokat túl korán és túl drasztikus módszerrel – markolóval – viszik el, írta egy tiszafüredi csoportban egy helybeli. Hozzátette, a sünök – és akár egyéb állatok is – még téli alusszák az álmukat a falevélkupacokban. Tényleg nem lehet ezt emberségesebben megoldani?! – tette fel a kérdést. Mondjuk várni legalább április közepéig, és markoló meg gépek helyett nem ennyire kíméletlen eszközzel összegyűjteni a falevélkupacokat? Egy hozzászóló egy fotót csatolt mondandójához, miszerint erre a körülményre nyugaton már odafigyelnek és felhívják a figyelmet, hogy…

Tovább olvasom