A KÖTIVIZIG 11 kiemelt mérőállomásának adatai alapján 2024 első hónapjában területi átlagban 23,5 milliméter csapadék hullott, ami háromnegyede a sokéves 1. havi mennyiségnek.
Tovább olvasomCímke: január
A második legmelegebb januárt mérték 1946 óta
A KÖTIVIZIG kiemelt mérőállomásainak adatai alapján 2023 első hónapjában területi átlagban 67 milliméter csapadék hullott, ami több mint duplája a sokéves januári értéknek. A havi átlaghőmérséklet alapján Szolnokon 2023 januárja volt a második legmelegebb első hónap 1946 óta. A kifejezetten esős decembert szintén csapadékban bővelkedő január követte, KÖTIVIZIG területi átlagban 67,0 mm csapadék hullott, ami 35,9 mm-rel haladja meg a sokéves 1. havi átlagot. A legtöbbet Jászberényben és Kiskörén (78,5 illetve 77,9 mm-t), a legkevesebbet pedig Kunszentmártonban (52,4 mm-t) mérték. Szolnokon 60,5 mm hullott. A Jászkunság székhelyén januárban (plusz) 4,5…
Tovább olvasomMeteorológia: 1915-ben volt utoljára ennyire csapadékos a január
Országosan utoljára 1915-ben volt annyira csapadékos a január, mint az idei, Budapesten pedig csak 1886-ban esett több csapadék a mostaninál az év első hónapjában – írta az Országos Meteorológiai Szolgálat a közösségi oldalán szerdán. Ismertetésük szerint az utóbbi időben sok mediterrán ciklon keresztezte illetve érintette az ország egy részét, a “ciklondömping” eredményeként országos viszonylatban bőven – egyes helyeken háromszor – több csapadék hullott, mint egy átlagos januárban. Egy átlagos januárban 33 milliméter csapadék esik. Hozzátették: országos átlagban – január 23-ig – az ideinél több csapadék csak 1915-ben hullott. Kitértek arra…
Tovább olvasomRusvai: Az omikron és a karácsony együtt hatalmas esetszám-növekedést hozhat
Az új variáns tízszer gyorsabban terjed, mint az eredeti, vuhani változat, a karácsonyi ünnepek során pedig a családtagok nagy eséllyel átadhatják egymásnak a fertőzést. Igaz, ilyet mintha már átéltünk volna egy évvel ezelőtt, csak más variánsokkal. Soha nem látott esetszám növekedés jöhet január közepétől Magyarországon az omikron variáns miatt – ezt a járványügyi modellezéssel foglalkozó Vattay Gábor mondta az RTL Híradónak. Kiderült ugyanis, hogy tízszer gyorsabban terjed az omikron, mint az eredeti, vuhani változat – számolt be róla a Hvg.hu. Az Egészségügyi Világszervezet jelentése szerint másfél, három nap alatt duplázódhatnak…
Tovább olvasom