Akcióban a székicsérek – Különleges pillanatok a Nagykunságban

Ön tudta, hogy a székicsér, latin nevén Glareola pratincola egy fokozottan védett madárfaj, amely Magyarországon a kihalás szélére került? A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóságának természetvédelmi őrei mindent megtesznek azért, hogy megóvják ezt a látványos, mezőgazdasági területeken fészkelő madarat.

Tovább olvasom

Csodálatos és ritka állat bukkant fel Tiszafüred határában

Néhány napja adott hírt róla a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság a közösségi oldalán, hogy egy fiatal jeges sirály tűnt fel Tiszafüred határában. A Wikipédia szerint rendkívül ritka vendég hazánkban, úgyhogy igazán becsüljük meg a gyönyörű állatról készített képeket.

Tovább olvasom

Parlagi sast mentettek megyénkben

Parlagi sas fiókát engedtek szabadon – írta bejegyzésében a Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatósága. A napokban Tiszaszőlős és Tiszaderzs között a helyi vadőr egy kimerült, átázott parlagi sast talált, melyet az út mellett a gázolás veszélye fenyegetett. A Természetvédelmi Őrszolgálat és önkéntesek segítségével a nemzeti park Górés tanyájára került a ragadozó. A pár nap után felerősödött, teljesen egészséges hím sasfióka egyedi jelölő gyűrűzést követően a befogáskor segítséget nyújtók jelenlétében élőhelyén szabadon lett engedve. A parlagi sas Magyarországon fokozottan védett, természetvédelmi értéke 1 000 000 forint. képek forrása: Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság Facebook oldala

Tovább olvasom