Kormánykritikus humorista fellépésének szabotálása, független újság kinyírása – a vidéki sajtó heti hírei

Tömeges parkolás Szeged főterén, akadályozták a tényfeltárást Kecskeméten, nem léphetett fel a kormánykritikus humorista Borsodban, kilyukadt a szociális háló Egerben, Pécsen kinyírták a helyi önkormányzati újságot, tíz olyan ügy Debrecenből, amelyekről másutt nem olvashatott.

Tovább olvasom

Elpárolgott uszoda, fojtogatás a pszichiátrián, harcjárművek a főutcán – médiaszemle a független helyi sajtóból

Radikális személycsere a szolnoki Fidesznél, a kórházban hagyott kicsikért és jogaikért énekeltek (volna) Debrecenben, kecskemétiek nyilatkoztak a Szőlő utcáról és a sorkötelezettségről, fojtogatás történt a szegedi pszichiátrián, büntetés lett a közös díszítésből Kazincbarcikán, harcjárművek dübörögtek Gyulafirátót főutcáján és elpárolgott egy uszodányi pénz az egri közvagyonból. Többek között ezek a témák érdekelték a héten a független helyi újságok szerkesztőségeit és olvasóit.

Tovább olvasom

Lázárinfó Szegeden, szolnoki cég Salt Lake Cityben, propaganda Kecskeméten – médiaszemle a független helyi sajtóból

Gyermekotthon javára gyűjtenek a fehérvári családapák, zártkörű Lázárinfó lesz Szegeden Orbán Viktorral, Salt Lake Cityben indítja el új üzemét egy szolnoki cég, jók az árak és jó a hangulat az egri adventi vásárban, a választásokról kérdezték a miskolci járókelőket, újabb városi címről csúszott le Debrecen és elbagatellizálták a Szőlő utcai ügyet a kormánypárti képviselők Kecskeméten. Többek között ezek a témák érdekelték a héten a független helyi újságok szerkesztőségeit és olvasóit.

Tovább olvasom

Kállai Mária újabb ígéreteket tett lapunknak, elbúcsúztatták a legendás életmentőt – a független vidéki média legérdekesebb cikkei

Mancs gazdájától búcsúztak Miskolcon, nincs képben a hajléktalanhelyzettel a debreceni polgármester, letiltották a közmeghallgatás közvetítését Egerben, van egy lehetséges szolnoki FIDESZ-jelölt, erős az iskolai szegregációban Szabolcsban, nyugdíjba vonul Szeged ikonikus pedagógusa, felépül-e valaha az Aranyosvölgyi híd Veszprémben – többek között ezek a témák érdekelték a hetében a független helyi újságok szerkesztőségeit és olvasóit.

Tovább olvasom

Jelentősen átalakuló közmunkarendszer, elektrolitgyár mellé álló képviselők – független vidéki lapszemle

Százötven méter hiányzó sínpár Veszprém és Ajka között, az elektrolitgyár mellé álló szolnoki képviselők, Orbán Viktor levelének esete a Szegedi Tudományegyetem munkavállalóival és a közmunka rendszerének jelentős átalakulása illetve annak hatásai Szabolcsban: többek között erről írtak a héten a független vidéki lapok. Összeállításunkban szó esik még Pelikán elvtárs pécsi színházi esetéről, a kecskeméti személykereső csapat áldozatos munkájáról, a kormány által elvett, visszaadott, aztán megint elvett egri pénzekről, egy debreceni ünnepségen demonstráló tüntetőről és a törvénytelen megbízatásokból hasznot húzó miskolci Fidesz-KDNP-s képviselőkről.

Tovább olvasom

Az első néhány nap 125 500 forint adományt hozott, bízunk a támogatóink további nagylelkűségében

Egy tucat támogató nyitotta meg pénztárcáját és bankszámláját az Esélyegyenlőség és Fenntarthatóság Egyesület őszi adománygyűjtésének nyitónapjain az Adjukössze felületén. A befolyt összeget köszönjük, de nagyon várjuk a további átutalásokat is, hiszen különösen nehéz helyzetben várja az év végét a régió egyetlen független hírportálja, amely a a Borsod24/Szol24/Szabolcs24 című lapokat üzemelteti a régióban.

Tovább olvasom

Akkuipari üzem hatalmas vízvezetékei, egy éve leégett Barlangfürdő – a független vidéki sajtó heti híreinek válogatása

Kaposváron már a festmények is politikai áldozatok, Hajdú-Biharban újfent fű alatt zajlanak az akkuipari tevékenységek, Egerben senki nem akar színházat vezetni, Miskolcon pedig kiborult a bili. Kecskeméten a hivatalok “pingpongoznak”, Szabolcsban romlik a munkamorál, míg Szegeden kedvezményes belépőkről vitázik a polgármester. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a vidéki független sajtó heti lapszemléje.

Tovább olvasom

A nemzeti ünnepet is befolyásolja a “macskás fadísz”, Szolnokon újítana a frissen kinevezett jegyző – független heti lapszemle

Egerben a fideszes többségű önkormányzat négy fal közé szorítja az államalapítás ünnepét, a „macskás fadísztől” tartva. Debrecenben felfelé ível a kormánypárt üdvöskéjének pályája, Borsodban úton-útfélen szívnak a fiatalok, Szabolcsban hígul az óvodai nevelő szakma, Szegeden pedig fontos pénzek sorsára derül fény. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a független vidéki sajtó heti lapszemléje.

Tovább olvasom

A sátoraljaújhelyi babák csak hétköznap szülessenek, újabb akkugyár elleni fellépés – a független vidéki sajtó heti lapszemléje

Egerben dübörög a turizmus, csak a helyiek nem veszik észre. A sátoraljaújhelyi anyák jobban teszik, ha hétköznap szülnek, Hajdúböszörményben nem lesz akkumulátorgyártás, Szegeden pedig nyeli a pénzt az alpolgármester autója. Többek között ezekről az érdekességekről számol be a független vidéki sajtó heti lapszemléje.

Tovább olvasom

Milyenek jelenleg a vidéki, szabad sajtó túlélési esélyei Magyarországon?

A Jászkunság az egyik olyan része hazánknak, ahova a legkisebb vidéki falvakba a kormánypárti propagandán kívül szinte nem is jut el semmi más. Ezért is lenne rendkívül fontos, hogy életben maradjon a független sajtó, de ezzel pontosan tisztában van a Fidesz-KDNP is.

Tovább olvasom