Ne dobd ki az ételt, inkább tervezz okosan! – Elérhető a Nestlé és a SPAR legújabb szemléletformáló kisokosa

Magyarországon a legtöbb élelmiszer-hulladékot a háztartások termelik – ez évente átlagosan 65 kilogramm kidobott ételt jelent. A nem tudatos fogyasztói döntések nemcsak a spórolást nehezítik meg, de még a klímaváltozásért felelős üvegházhatású gázok kibocsátásához is hozzájárulnak. A Nestlé Hungária és a SPAR Tervezz okosan! című kiadványa hiánypótló ismertetőkkel és pénztárcabarát gyakorlati tippekkel támogatja a környezettudatos fogyasztói szokások kialakítását. Évente összesen mintegy 1,8 millió tonna élelmiszerhulladék keletkezik Magyarországon, és egy négyfős család ennyi idő alatt körülbelül 50 ezer forint értékű feleslegesen megvásárolt élelmiszert dob ki. A pazarló hozzáállás megnehezíti az éhezés elleni küzdelmet, valamint legalább…

Tovább olvasom

A magyarok nem szeretnének lemondani a húsfogyasztásról

Az ELTE PPK legfrissebb kutatása szerint szinte az egész magyar társadalom szeretne környezetbarátabb módon élni a következő 1 évben. Kimagasló helyen van az energiatakarékosság, a húsevés csökkentésére viszont nincs akkora nyitottság. A magyar felnőtt lakosságnak mindössze az 5,2%-a nem tervezi semmilyen területen környezettudatosabbá tenni az életét egy éven belül, vagyis Magyarországon gyakorlatilag szinte minden felnőtt emberben megvolt a szándék arra, hogy környezet- és klímabaratábban éljen. Az eredményekből azt nem lehet pontosan megállapítani, hogy milyen motivációból tervez valaki változtatni – nem biztos, hogy minden környezeti szempontból előnyös változtatás mögött környezeti motiváció áll, lehet például…

Tovább olvasom

Ezért érdemes zöld podcast műsorokat hallgatnunk

Egyre népszerűbbek a podcastek szerte a világon, akad köztük jócskán olyan is, ami a zöld témákat boncolgatja. Burgmann Nóra írása számos jó lehetőséget mutat a zoldtartalom.hu cikkében. “2020 valóban változást hozott a podcast kínálatban. Egyre több olyan csatorna indult, melyek kifejezetten a környezettudatossággal foglalkoznak. Bár korábban is voltak műsorok, amelyekben egy-egy epizód erejéig érintették a környezetvédelem és fenntarthatóság témáját, de most már olyan kínálattal találkozunk, ahol hétről hétre kedvenc témánkról hallgathatunk újabb epizódokat. Miért érdemes podcast műsort hallgatni? Ha már a környezettudatosság és fenntarthatóság szakértője, akkor fontos, hogy ismerje a többi…

Tovább olvasom

Kutatás: Próbálnak környezettudatosak lenni a magyarok, de nem szívesen fizetnek többet érte

Ez derült ki a Reacty Digital felméréséből, amely nem, kor, illetve a lakóhely régiója alapján reprezentatív a 18-79 éves magyar lakosságra nézve – írta meg a dontwasteit.hu honlap. Az online rendelők közül tízből hatan (57%) inkább a személyes, offline vásárlást részesítik előnyben az internetessel szemben, amennyiben választaniuk kell. Különösen igaz ez a nőkre, esetükben 64 százalék jelezte, hogy szívesebben vásárol fizikai üzletben. A felnőtt magyarok bő fele (54%) amikor csak lehet, igyekszik környezettudatos megoldásokat választani az élet minden területén, és még ennél is többen figyelnek arra, hogy inkább jobb minőségű, tartósabb termékeket vásároljanak (56%),…

Tovább olvasom