Karikó Katalin Szolnokon: Ismerethiány miatt fordulnak az emberek a tudósok ellen

Megosztás

Május 15-én, csütörtökön délelőtt 10 órakor Karikó Katalin tartott egy rendkívül inspiráló előadást a Debreceni Egyetem Szolnok Campusának nagyelőadójában. Az eseményre megjelenő középiskolás diákok és egyetemi hallgatók számára Karikó személyes példákon keresztül mutatta be egy kutatói életút kihívásait és a tudományos munka eredményeit, amelyen a Szol24 munkatársa is részt vett.

A Szolnokon született, Kisújszálláson felnőtt Nobel-díjas kutató érdeklődő fiatalokkal találkozott egy előadás keretében, a Szolnok 950 „Hazaváró” rendezvénysorozat részeként látogatott a megyeszékhelyre. A nemzetközileg elismert tudós rendkívül személyes, motiváló beszélgetés során mesélt a kutatói hivatás nehézségeiről, örömeiről és belső mozgatórugóiról.

Hasonlóan nagy figyelem hárult Karikóra Kisújszálláson, hiszen februárban ott tartott telt házas rendezvényt. Ahogy akkor, úgy most is szót emelt a vakcinák elutasítása és a dezinformációk terjedése ellen, kiemelve, hogy a közösségi média és más online platformok veszélyes módon terjesztik a hamis információkat.

Figyelmeztetett, a tudomány és a kutatók munkájának hitelessége egyre inkább politikai és társadalmi támadásokkal néz szembe.

A Szol24 videója az estéről:

Karikó Katalin Szolnokon: Ismerethiány miatt fordulnak az emberek a tudósok ellen

A Szolnokon született, Kisújszálláson felnőtt Karikó Katalin ismét a megyeszékhelyre látogatott, hogy több száz megjelenő középiskolásnak és főiskolai hallgatónak tartson személyes, anekdotákkal és különleges történetekkel teli előadást. https://szol24.hu/

Képek és videó: Vajó Levente

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek