Nem sikerült a trónfosztás, Szolnokon lett bajnok a Falco

Megosztás

A Szol24-en mérkőzésről mérkőzésre olvashattak a kosárlabda NBI döntőjének aktuális mérkőzéseiről, annál is inkább, hiszen a kérdés az volt, hogy a Szombathely behúzza-e ötödik alkalommal a bajnoki címet, vagy csodát tesz a Szolnoki Olaj és sikerül a bravúr. A Falco végül jó játékkal, megérdemelten nyert a Tiszaligeti Csarnokban, 3-1-es összesített arányban nyerte meg a párharcokat.

2-1-es hátrányból kezdte a mérkőzést az Olaj, hatalmas szüksége volt az egyenlítésre, vagyis a győzelemre, hiszen az egyik fél harmadik sikeréig tart a párharc.

Az első negyed kiélezett küzdelmet hozott, 18-18 volt az állás, a félidőre azonban kilenc ponttal elhúzott a Szombathely és a forma a harmadik negyedben sem változott. Az utolsó játékrészben ugyan szépített az Olaj, ez már nem bizonyult elégségesnek, beállt a 77-89-es végeredmény.

Oliver Vidin, a hazaiak mestere szerint megérdemelten nyert a Falco. „Nehéz úgy meccset nyerni egy döntőben, amikor bizonyos mutatókban saját magunkhoz képest is alulteljesítünk, elég, ha csak a büntetőket említem. Perl Zoltán megmutatta, mi kell a fináléban, és mitől ő az egyik legjobb magyar kosárlabdázó, öt-hat nagyon nehéz dobást értékesített, szenzációsan játszott – az ilyen egyéni teljesítmények kellenek az aranyhoz” – mondta. Hozzátette, nagyszerű idényt zárta és akár vele, akár nélküle, de biztos benne, hogy erősebb csapat lesz a Szolnok a következő idényben.

Lukács Norbert, az Olaj magasbedobója is azt nyilatkozta, remekül játszott a Falco és ezen a találkozón esélyük sem volt legyőzni. „A szombathelyiek voltak a legjobbak az idényben. Csalódottak vagyunk az ezüstérem miatt, ám összességében szép évadot zártunk, a kupagyőzelem mellé bajnoki ezüstöt szereztünk.”

Az Olajbányász a Facebookon tette közzé néhány órával ezelőtt, hogy június 21-én, azaz ma délután fél öttől a Városi Sportcsarnok főbejárata előtt egy órán keresztül lehetőség van a csapat játékosaival találkozni és fotókat készíteni velük, valamint a Magyar Kupával. Várnak mindenkit szeretettel.

Képek: Szolnoki Olajbányász Fb, Bugány János

KOSÁRLABDA
Férfi NB I, döntő, 4. mérkőzés
NHSZ-SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 77–89 (18–18, 16–25, 12–21, 31–25)
Szolnok2300 néző.  V: Benczur, Kapitány, Makrai
SZOLNOK: JOVANOVICS 15/9, Pallai 5, Lukács 4, Thomas 4, Wiggins 15Csere: DURHAM 12/6, Eads 10/3, Pongó Máté 5/3, Révész  3, Rudner 4, Sebők, Kiss . Edző: Oliver Vidin
FALCO: POT  13/3, Tanoh Dez 3/3, Benke 8/3, TIBY 12/3, Krivacsevics 2Csere: Keller Á. 8, Jordano 3/3, Kovács B., PERL 30/6, Pongó Marcell 2, BARAC 8, Veraszto.  Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–10.  6. p.: 6–14.  9. p.: 14–14.  12. p.: 21–20.  15. p.: 23–29.  19. p.: 32–41.  21. p.: 34–45.  24. p.: 41–45. 30. p.: 43–62.  33. p.: 48–69.  35. p.: 51–77.  39. p.: 69–81

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre!