Szoros a küzdelem, de ismét előnyben a Falco a Szolnoki Olaj ellen

Megosztás

Ismét vezet a címvédő Falco a férfi kosárlabda NB I döntőjében, miután az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc harmadik, pénteki mérkőzésén hazai pályán 100-76-ra legyőzte a Szolnokot.

A Tisza-partiak az első félidőben tartották a lépést házigazdáikkal, de a szombathelyiek a második félidőben elhúztak és tekintélyes különbséggel nyertek. A párharc negyedik összecsapását hétfőn rendezik meg Szolnokon. A Szol24-en is beszámoltunk róla, hogy ezt megelőzően az Olaj lett az egészen parádés mérkőzés győztese, de ez csak az utolsó percre fordulva lett egyértelmű.

A hajrában nagyra nyílt az olló, nem is tükrözte az eredmény a meccs képét. Az Olaj a 100 pontot is elérte, hatalmas önbizalommal és 1–1-gyel utazhatott a pénteki szombathelyi meccsre, ahol sajnos már a Falco bizonyult jobbnak.

Férfi NB I, döntő, 3. mérkőzés: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – NHSZ-Szolnoki Olajbányász 100-76 (26-21, 23-20, 24-18, 27-17)
————————————————————————————————-
    Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-1 a Falco javára.

Korábban:
    a 3. helyért, 3. mérkőzés: Arconic-Alba Fehérvár – Zalakerámia ZTE KK 109-78 (32-22, 25-21, 30-18, 22-17)