Harmadszor sem hibázott, így döntőben a Szolnoki Olaj!

Megosztás

Teljes az öröm, mivel a mérkőzés elején Szalay Ferenc polgármester éppen a kampányidőszak közepén rangos kosaras kitüntetésben részesült. Mellesleg az Olaj bejutott a bajnoki döntőbe is.

A Szolnok hazai pályán 99–86-ra legyőzte az Alba Fehérvárt a férfi kosárlabda NB I elődöntőjének hétfői játéknapján, 3–1-es összesítéssel megnyerte a párharcot, és bejutott a bajnoki döntőbe, ahol a címvédő Falco lesz az ellenfele. Sokáig szoros volt az elődöntő negyedik meccse, de a Szolnok végül bedarálta tartalékos ellenfelét, ahogyan arról a Nemzetisport beszámolt.

A nyolcszoros magyar bajnok gárda 2021-ben játszott döntőt legutóbb, akkor 2–1-ről 3–2-re kikapott a Szombathelytől.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS
NHSZ-Szolnoki Olajbányász–Arconic-Alba Fehérvár 99–86 (22–22, 25–23, 29–22, 23–19)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–1 a Szolnok javára

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre!