Fantasztikus utolsó negyeddel, hátrányból fordítva nyert a Szolnoki Olajbányász

Megosztás

A Sopron már nyolc ponttal is vezetett a harmadik negyedben, ám a záró felvonást tizenhárommal nyerte az Olaj.

Ezzel a győzelemmel eddig kettőből kettő siker a mérleg, de még nagyon az elején járunk a bajnokságnak.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
2. FORDULÓ

SOPRON KC–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 73–80 (15–20, 23–17, 23–18, 12–25)
Sopron, 1500
 néző. V: Cziffra, Tőzsér, Földesi
SOPRON: Nichols 10, Meszlényi, GRIFFIN 16/6, DA SILVA 14/6, Molnár M. 3. Csere: Csendes 3/3, Banyard 6, Sitku 2, ARCHIBALD 14/3, Fazekas 5/3. Edző: Bors Miklós
SZOLNOK: PALLAI 13/12, Pongó 9/9, Eads 6, THOMAS 17, RÉVÉSZ 15/3. Csere: CLAY 11/3, Rudner 3/3, Arabo 6, Sebők. Edző: Miodrag Rajkovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–5. 8. p.: 15–16. 13. p.: 18–25. 15. p.: 27–26. 18. p.: 34–29. 22. p.: 43–42. 25. p.: 47–47. 28. p.: 55–53. 32. p.: 65–57. 34. p.: 65–66. 38. p.: 71–76
MESTERMÉRLEG
Bors Miklós:
– Minden poszton nagyon jó teljesítményekkel rukkoltak ki a szolnokiak. Próbáltunk készülni a palánk alatti munkájukra, de ez nem mutatkozott meg a mérkőzésen, hiszen nagyon sok lepattanót leszedtek. Elveszítettünk az önbizalmunkat, amikor visszaengedtük a Szolnokot a vezetésből, elengedtük a védekezést, és rossz döntéseket hoztunk, ez okozta a vesztünket.
Miodrag Rajkovics: – Mérkőzésről mérkőzésre haladunk: kemény meccset vártunk, mert néhány játékosunk nem volt bevethető. Remélhetőleg a lehető leghamarabb visszatérhetnek, de az együttes megmutatta erejét, közel maradtunk az ellenfélhez, segítettük egymást, csapatként dolgoztunk, és megtaláltuk a módját, hogy megnyerjük a találkozót.