Simán győzött az Olaj

Megosztás

Csak az első negyed végéig volt szoros, utána elvesztette a fonalat a Kaposvár és simán zsebelte be az újabb sikert a Szolnok.

Mindkét edző kénytelen volt nélkülözni egy-egy játékosát, a vendégeknél az irányító Hilliard hagyta ki a mérkőzést, míg Szolnokon Cummings nem lépett pályára családi okok miatt – adta hírül az olajofficial.hu.

Az első negyedet még csak 21-20-ra nyerte a hazai csapat, de a 18. perc végére már tíz ponttal ment az Olaj (39-29).

A fordulás után igyekezett keményíteni játékán a Kaposvár, különösen támadásban próbáltak határozottabbak lenni, ám az Olajbányász védekezésén jobbára elhaltak ezek a kísérletek. A hazaiak pedig néhány triplával számukra kényelmessé tették a mérkőzés állását (69-43).

A záró tízperc a nagy különbség miatt túl sok izgalmat nem tartogatott, a Kaposvár ezen az estén nem volt olyan formában, hogy ezt a különbséget ledolgozza, még úgy sem, hogy szolnoki oldalon sok lehetőséget kaptak a máskor kevesebbet pályán lévők. Örömteli esemény volt, amikor Csornai Bence is debütálhatott felnőtt A-csoportos bajnokin. Az Olajbányász megérdemelten győzött még ezzel a különbséggel is.

Szolnoki Olajbányász – Kaposvári KK 94-68 (21-20, 22-10, 26-13, 25-25)