Az eset egyetlen meglepetése, hogy ezúttal kivételesen nem az Ady Endre úton.
Tovább olvasomCímke: térkép
Itt a térkép: megyénkben ezeken a helyeken fúrhatunk kutat engedély nélkül
Megyénkben is hatalmas érdeklődés övezi a fúrt kutak sorsát, hónapokon keresztül rengeteg volt a kérdés azzal kapcsolatban, hogy kell-e engedélyezni a kertünkben álló kutat, vagy sem. Végül a nyáron az Országgyűlés megszavazta, hogy nem kell engedély, de ez alól nem mindenki kivétel. Az előírás szerint 2024. január 1-je előtt engedély nélkül létesített, 50 méternél nem mélyebb, az első esővízzáró réteget el nem érő háztartási, kerti és mezőgazdasági használatú kutak teljeskörűen mentesülnek az engedélyeztetési kötelezettségek alól, automatikusan szabályosnak minősülnek. A tulajdonosnak mindössze annyi a dolga, hogy a be nem jelentett kutakat…
Tovább olvasomA híressé vált lombkoronasétány már “Korrupciós emlékmű” néven szerepel a Google térképén
Nagyon sokan ugyanis a magyarországi korrupció egyik leglátványosabb bizonyítékának tartják a fák nélküli lombkoronasétányt. Ennek pedig a térképen egy elnevezéssel hangot is adtak.
Tovább olvasomBiztonság: egyre többen homályosíttatják a házuk képét a Google Maps-en, nem véletlenül
A képeken feltűnő személyek arcát és az autók rendszámát eddig is alapból kitakarták, de sokan a házuk képével is ugyanezt kérvényezik. Biztonsági okokból. A Google Maps napi gyakorlatához tartozik az utcákon lévő arcok és rendszámtáblák kitakarása, de ugyanez egyáltalán nem vonatkozik a családi házakra és egyéb ingatlanokra, melyek többségét egész alaposan megcsodálhatjuk kívülről a Google-nek köszönhetően. Azért a Google Mapsen kalandozva egyre több kihomályosított házat vehetünk észre. Ilyenkor a cég nem magától gondolta, hogy itt-ott diszkrétnek kellene lennie, hanem az ingatlanok tulajdonosai igényelték a vállalattól ezt a szolgáltatást – írja a…
Tovább olvasomÍgy nézett ki Szolnok a 18. században
A múltban kutakodni mindig érdekes, így van ez a lakóhelyünk és egyéb ismert helyszínek esetében is. Az Arcanum digitális könyvtár korabeli kézikönyveket, folyóiratokat, napi- és hetilapokat tesz közzé az interneten, ezúttal pedig régi térképek segítségével repítenek vissza a múltba. A különböző időszakok katonai és egyéb felmérései alapján készített színes, nagy felbontású grafikák Magyarország és Európa tájait mutatják be. Az itt megtalálható legrégebbi térképpel egészen 1785-ig utazhatunk vissza az időben. Az Első Katonai Felmérés térképén még többségében németül olvashatók a magyar városok nevei. A térkép eléréséhez ide kell kattintani, majd az egér segítségével mozoghatunk rajta vagy a keresőbe…
Tovább olvasom