Az élvefogó, invazív teknősök csapdázására szolgáló eszközét és gyakorlatát mutatta be a Tiszán a Madárfigyelő Szolnok Természetvédelmi Egyesület: a több, mint hatperces videóban a Közép-Tisza vidékén zajló, államilag elrendelt védekezés kulisszáiba nézhetünk bele, valamint láthatjuk, ahogy egy őshonos teknős egy példányát megfogták, majd természetesen szabadon is engedték.
Tovább olvasomCímke: teknős
Pirája után most ékszerteknőst találtak a Tiszában
Az elmúlt napok sem teltek tétlenül, írta a közösségi oldalán a Madárfigyelő Szolnok Természetvédelmi Egyesület. Valóban nem túloztak, a Tisza szajoli szakaszán egy két és fél kilós vörösfülű ékszerteknőst fogtak be. A nőstény teknős páncélja 27 centiméter hosszú és 48 centiméter kerületű, ráadásul idegenhonos és invazív faj. Néhány nappal ezelőtt a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) által tudtuk meg, hogy a Holt-Tiszából egy Dél-Amerikában őshonos, gyümölcsevő pirája került elő.
Tovább olvasomIlyen a csendélet a Holt-Tiszán Szolnoknál
Amikor a meleg időjárásban a teknőcök köszönték szépen a napsütést és kicsit sütkéreztek.
Tovább olvasomRekordméretű teknős akadt horogra Túrkevénél
Gyoroki István túrkevei sporthorgász horgára egy különös fogás akadt a Nagykunsági öntöző főcsatornán (Tisza 2) horgászata során: egy vörösfülű ékszerteknős (Trachemys scripta elegans). Nem csak a faj miatt érdekes ez, hanem azért is mert rekordméretű, kb. 30 cm-t meghaladó, 1,5 kg fölötti hatalmas példány kapott a ragadozóhalnak szánt csalira. A faj nem hazai vizekbe való.
Tovább olvasom