Durva: újabb részletek derültek ki a karcagi Sámándob-ügyről, megállíthatatlanul ömlik ki a milliárdnyi közpénz

Hadházy Ákos kicsit utánajárt a dolgoknak és már meg sem lepődött azon, amit talált. A Fidesz egyszerűen arra költ, amire csak akar. A kórházak elmerülnek az adósságban, itt pedig egyszerűen kifolynak milliárdok a semmire. A független képviselő saját Facebook-oldalán osztotta meg a tapasztalatokat. “Egy halom rozsdásodásnak indult vas egy karcagi kisvállalkozás udvarán- ennyi maradt a milánói Sámándobból. Amikor hallottam, nem akartam elhinni, hogy most 4 MILLIÁRDÉRT “ÚJRA FELÉPÍTIK” a pavilont Karcagon. A halom vasat 30 kamion hozta haza kaminononként másfél millióért. A pavilon nagy részét adó faanyagot viszont kint hagyták,…

Tovább olvasom

Egyetlen év alatt másfél milliárddal drágult a karcagi “sámándob” építése

Ami nemrég még túl magas árnak számított, mára másfél milliárddal több pénzért tökéletes lett. De egyéb furcsaságok is övezik az egész ügyet. A magas árajánlatok miatt tavaly még eredménytelenül zárult a 2015-ös milánói világkiállítás magyar pavilonjának, a sámándobnak a karcagi újjáépítésére kiírt közbeszerzés, most azonban az önkormányzat kihirdette a nyerteseket nettó 3,757 milliárd forintért – vette észre az uniós közbeszerzési értesítőben a Napi.hu. A beruházás generálkivitelezői feladatait a miskolci – korábban budapesti – székhelyű Zeron Befektető Zrt. és a székesfehérvári Peszter Ingatlanforgalmazási, Építőipari és Kereskedelmi Kft. nyerte el. Az épület „kulturális, közművelődési,…

Tovább olvasom