Mi legyen a szolnoki Turisztikai és Szabadidőközpont jövője?

Nyilvános, kétfordulós ötletpályázatot hirdetett Szolnok önkormányzata a Tiszaligetben található Turisztikai és Szabadidőközpont jövőbeni hasznosítására. A városvezetés olyan fenntartható, gazdaságilag önellátó koncepciókat vár, amelyek megőrzik a terület turisztikai jellegét, de nyitottak a kulturális, szabadidős vagy ifjúsági funkciókra is. A legkreatívabb és leginkább megvalósítható tervek benyújtói között összesen hatmillió forint pénzdíjat osztanak szét.

Tovább olvasom

A város hőseit díjazták Szolnokon

Nyár közepén tett közzé felhívást Szalay Ferenc polgármester: olyan emberek, munkahelyi vagy civil közösségek jelőlését várták, akik a pandémia idején erőn felül segítettek másokat, vettek részt jótékonysági kezdeményezésekben, s így példaként állíthatók a társadalom elé – írja az Alföldihir.hu. Több mint negyven felterjesztés érkezett, ezek alapján nyolc személy, illetve munkahelyi közösség vehetett át egy-egy „Szolnok Hősei” gravírozott kristályüveg-díjat dr. Kállai Mária országgyűlési képviselőtől és Szalay Ferenc polgármestertől, a többieknek pedig emléklappal köszönték meg tevékenységüket. Szolnok Hőse díjat kapott: Ádám Csaba: 2020-ban azonnal és ingyen kezdte el gyártani az arcpajzsokat a…

Tovább olvasom