Egy túrkevei építész is bekerült a vármegye legjobbjai közé

Megosztás

A túrkevei származású építészmérnök idén a Prima díj Magyar építészet és építőművészet kategóriájának képviselőjeként jutott be a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei döntősök közé.

A szakmához már fiatalon közel került: a Szoljon beszámolója szerint Túrkevéről a Szolnoki Építészeti, Faipari és Környezetgazdálkodási Szakközépiskolába vezetett az útja, ahol érettségit és magasépítő technikusi végzettséget szerzett. Később Budapesten, a Szent István Egyetem Ybl Miklós Építéstudományi Karán tanult tovább, majd a Pécsi Tudományegyetemen építészmérnöki mesterdiplomát is kapott.

A tanulmányokat sokrétű szakmai tapasztalat követte. Nánási Sándor tervezőként, építésvezetőként és műszaki ellenőrként is dolgozott, vagyis nemcsak az asztalon születő terveket, hanem az építkezések gyakorlati oldalát is közelről ismeri. Ez a háttér adta meg az alapot ahhoz, hogy 2024-ben saját vállalkozást indítson: feleségével közösen Szolnokon hozták létre a NÁZA bosa építész stúdiót.

Munkáját több szakmai elismerés is kísérte. 2022-ben a VOSZ Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Szervezete Az Év Építészmérnöke díjjal tüntette ki. Ugyanebben az évben Az Év Tetője Nívódíj Pályázaton is eredményesen szerepelt, ahol szakmai elismeréseket kapott. Az Év Háza pályázaton szintén figyelmet kapott: 2023-ban közönségszavazáson ért el második helyet, 2024-ben pedig már az első és a harmadik hely is az ő munkáihoz kapcsolódott.

Kép: Nánási Sándor/Szoljon.hu

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek