Ma ér véget Szolnokon a kajak-kenu országos bajnokság

Megosztás

A tokiói olimpiai bajnok Tótka Sándor nyerte a férfi kajak egyesek 200 méteres versenyét a Szolnokon zajló kajak-kenu országos bajnokság pénteki zárónapján, amelynek első felében a sprintfutamokat bonyolították le.

Az UTE klasszis versenyzője a múlt héten még a párizsi ötkarikás játékokon versenyezett és nyert ezüstérmet Nádas Bencével K-2 500 méteren, majd jó néhány válogatott társához hasonlóan “lendületből” vízre szállt az ob-n is. A K-1 200 méter a 2021-es játékok után kikerült az olimpiai programból.

Tótka az egyes után Kuli Istvánnal és Csizmadia Kolossal, akikkel hetedikek lettek K-4 500 méteren a múlt héten a francia fővárosban, valamint edzőjükkel, az 50 éves Hüvös Viktorral a négyesek versenyében is elindult, s harmadik lett.

Az országos bajnokság – amely a 15.30-kor rajtoló 5000 méteres döntőkkel zárul – az olimpia műsorán nem szereplő számokban válogató az üzbegisztáni Szamarkandban jövő hétvégén sorra kerülő világbajnokságra, amelyen csak nem ötkarikás számokban rendeznek majd versenyeket.