Passzív leépítés, fluktuáció és külföldi vendégmunkások jellemzik a hazai munkaerőpiacot

Az előző év gazdasági nehézségei és a munkaerőpiaci átrendeződés következményeként annak ellenére is rendkívül magas a munkavállalói fluktuáció, hogy országos szinten számottevően, öt százalékkal csökkent. A HR-Evolution idei országos fluktuációkutatása szerint azonban a vállalatok nem lélegezhetnek fel, mert ez az érték még mindig kétszerese az elfogadhatónak.

Tovább olvasom

A nők a partvonalra kerülnek? – Munkaerő-piaci nehézségek

Életközépi krízis, talpra állás, értékrend, generációk közötti különbség, nemek közötti különbség, az élet minden területén kérdéseket vet fel a mai X generáció, a 43-58 éves korosztályba tartozóknál. Néhány évtizeddel ezelőtt ugyanis, ha valaki elégedett volt a munkahelyével, valamint a cég és a munkavállaló kölcsönösen úgy ítélte meg, hogy az együttműködés zökkenőmentes, akkor az sem számított kivételnek, ha valaki pályakezdőként bekerült egy céghez, és onnan is ment nyugdíjba. De ez ma már ritkaságszámba megy, Ugyanakkor egy cég több évtizedes folyamatszervezését, információit ki tudhatná jobban, mint egy olyan munkatárs, aki évtizedek óta…

Tovább olvasom

A nők megoldhatják a munkaerőhiányt az építőiparban

A Magyar Építőipari Szakemberek Közösségében is előfordul női burkoló és ez egyáltalán nem egyedi eset: aki nőként ezt a szakmát választotta: A Mapei Kft. közleménye alapján a saját munkatársaik már több mint harmada nő, a továbbképzéseken is egyre gyakrabban bukkannak fel a női szakemberek. A Szakemberközösség egyik női tagja grafikusból lett burkoló. Ma már önállóan vállal munkákat, különösen közel áll hozzá a mozaikozás. Szerinte ebben például a nők jobbak, mint a férfiak, mert precízebbek, több türelmük van hozzá. Hasonló véleményen van egy másik tag, aki nőként férjével közösen vállal burkoló…

Tovább olvasom