Sok segítő kéz gyűjtötte a tölgyfák kincseit a Tisza-parton

Kedden kora este rengeteg lelkes önkéntes gyűlt össze a szolnoki Tisza-parti sétányon, hogy a Zöld Erő Egyesület felhívására összegyűjtse a tölgyfák alá hullott makktermést. Cikkünkből kiderül, hogy miért fontos a makkgyűjtés és hogyan segíthetünk ősszel a kertünk lakóinak.

Tovább olvasom

Szolnokon és a Jászkunság más területein is ezerrel vágják a fákat, irtják az erdőket, hiszen a rendelet megengedi

Döbbenetes, hogy a Madarak és Fák Napján azt kell “ünnepelnünk”, hogy megyeszékhelyünkön és megyénkben elképesztő természetkárosítás zajlik, méghozzá gőzerővel. A madarak költési időszaka zajlik, nem is lenne szabad ilyenkor ilyen munkálatokat végezni, de a Fidesz tűzifa-rendelete mindent felülírt, így semmi nem tilos. A természetkárosítás mértéke felbecsülhetetlen.

Tovább olvasom

Költési időszakban irtják a fákat Ligeti József körzetében

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) minden lehetséges felületen felhívja a figyelmet arra, hogy a szaporodási és vegetációs időszakban végzett fakivágások súlyos természetvédelmi kockázatot jelentenek. Ám rég tudjuk: Szolnokra egészen más szabályok vonatkoznak.

Tovább olvasom

Így etessük a madarakat télen

A téli madáretetés az egyik leggyakoribb, és egyben legegyszerűbben végezhető madárvédelmi tevékenység, amely során néhány egyszerű szabályt kell csak betartanunk ahhoz, hogy a madármegfigyelés örömével gazdagodhassunk. Mikor kezdhetjük el az etetést? Milyen eleséget kedvelnek a gyakoribb kertünkbe látogató madárfajok? Miért fontos az itatás? A továbbiakban ezekre a kérdésekre adunk választ! Mikor kezdjük el az etetést? Ha úgy döntünk, hogy szeretnénk etetni a kertbe, vagy épp a lakásunk erkélyére látogató madarakat, akkor azt az első tartós fagyok beköszöntétől, a fagyok megszűnéséig tegyük. Ez az időszak nagyjából december elejétől, március második feléig tart.…

Tovább olvasom

Védett madarakat lőttek ki a Tisza-tónál

A tó egyik holtágánál találtak madártetemeket, a röntgenezés után bebizonyosodott, hogy ólomsöréttel lőtték le őket. Katonai rohamcsónakból eszkábált vízi vadászlest, töltényhüvelyeket, lelőtt védett csörgőrécét és kis kárókatonát, illetve egy vadászható tőkés réce tetemét találták meg egy civil szervezet tagjai, miután lakossági bejelentéseket hallva, kamerával eveztek ki a Tisza-tó Hód nevű holtágához – írja a Népszava alapján a 444.hu. A szervezet a tiszafüredi Magyar Környezetgazdálkodási és Vidékfejlesztési Társaság. Kiss Balázs elnök szerint a tetemek állapota alapján nem egy alkalommal vadászhattak ólomsöréttel a helyszínen, ami vizes élőhelyen eleve tiltott lőszer. A lelőtt…

Tovább olvasom