Valószínűleg nem az utolsó eset, hogy ilyen történt teljesen véletlenül. A TISZA Párt vezére, Magyar Péter tarthatatlannak érzi a kórházakban uralkodó, elképesztő hőséget, ezért támogatóival hőmérőkkel járják az intézményeket kórteremről kórteremre. Döbbenetes értékeket mutatnak a műszerek, de egyszer csak jött egy kórház, ahol vaslánccal zárt ajtók fogadták az érkezőket.
Tovább olvasomCímke: kórházak
Újabb történelmi csúcsot döntött a kórházak adóssága februárban
Annyira hatalmas adósságot halmoztak fel két hónap alatt a magyarországi kórházak, amennyit máskor fél év alatt.
Tovább olvasomÚj tervezet: hat állami kórház kerülne a fideszes vezetésű egyetemek kezébe, a vízipipázókba is rúgnának egyet
Féltucat kórház, ezzel együtt 25 értékes ingatlan kerülne az egyetemeket felügyelő alapítványok irányítása alá, amelynek vezetése már régóta kormánypárti. Az egészségügyi törvénytervezet szerint Pintér Sándor az orvosi esztétika irányait is megszabhatná, egy sor egészségügyi tevékenységnél megtiltanák az egyéni vállalkozói formát, a 18 év alattiaknak pedig tilos lesz a vízipipázás.
Tovább olvasomTovább zuhan a közegészségügyi ellátás színvonala, “csendesen zárnak be osztályok, részlegek, műtők”
Ezt az orvoskamara titkára ismerte el. Az elmúlt hetekben rengeteget olvashattunk arról, milyen égető gondok vannak a közkórházakban, a helyzet folyamatosan tovább romlik, csak már nem verik nagydobra, inkább igyekeznek csendben bezárogatni, amit be lehet. „A kecskeméti, majd a szegedi urológiai ellátás ellehetetlenülése mellett recseg-ropog a közellátás teljes rendszere. Csendesen szűnnek meg, zárnak be meghatározatlan időre osztályok, részlegek, műtők” – olvasható Svéd Tamás, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) titkárának szerdai, Sodródva lendületlenül című bejegyzésében. Svéd az egészségügyben tapasztalható szakemberhiányt a következő okokkal magyarázza. Amik szerinte ráadásul „többfélék és szaporodnak”. A közellátás szerinte sok,…
Tovább olvasomAz összes kórházát felújítja és kibővíti 2040-ig… Bécs – és Szolnokkal ellentétben elegendő orvos is van bennük
Nyugati szomszédunknál valahogy nemcsak a magánegészségügy intézményei érdemelnek óriási szeletet a pénzekből. De mint tudjuk, Ausztria is a hanyatló nyugat része és csak utánunk kullog az egészségügyi ellátásuk. Igen, ott még van ilyen. Történetének legnagyobb kórházfelújítási programjába kezd Bécs, 2040-ig a Bécsi Kórházszövetség összes kórházépületét felújítják és kibővítik. 2030-ig összesen 3,3 milliárd eurót fordít erre a célra a város. Noha a bécsi egészségügyi rendszer orvosi, személyzeti és technikai szempontból magas nemzetközi színvonalat képvisel, a kórházépületek egy része több mint száz éves. Annak érdekében, hogy a bécsiek 2040-ben is csúcsminőségű orvosi…
Tovább olvasomMiért nem látunk semmit abból a 600 milliárdból, amit állítólag a kormány az egészségügyre költött?
Állami egészségügyi intézmény Magyarországon, 2022-ben. A legnagyobb probléma, hogy ez közel sem egyedi eset, hazánk kis túlzással bármelyik állami fenntartású kórházában készülhettek volna a képek. A propaganda természetesen mást mond, élén a felelős miniszterrel, de akinek volt az utóbbi években dolga bármelyik közkórházban, tudja, hogy az csak szemfényvesztés. Adódik is a kérdés, hogy vajon hol és kiknél landolt az a 600 milliárd forintnyi EU-s pénz, amit az Orbán-kormány az egészségügy fejlesztésére kapott? Hadházy Ákos is keresi a választ a Facebookon. “Néhány kép a 21. századi magyar egészségügyről. Egy honfitársunk készítette…
Tovább olvasomA kormány 4,6 milliárdot von el a kórházaktól, a TEK pedig 7 milliárdot kap – látható a fontossági sorrend
Kevesebb pénz jut a Magyar Falu Programra is, de a legjobban a kórházakat rövidítik meg Orbánék legújabb rendeletükben. A TEK azonban tovább dőzsölhet a plusz pénzekben. Mintegy 9 milliárd 848 millió forint átcsoportosításáról döntött a kormány – derült ki a Magyar Közlönyben megjelent határozatból. Ezek alapján a legnagyobb összeggel az Országos Kórházi Főigazgatóság költségvetését rövidítették meg, onnan 4 milliárd 670 millió forintot vontak el. Emellett kevesebb pénz jut a Magyar Falu Programra (1 milliárd 307 millió forinttal), míg a kötött segélyhitelezésre 1,6 milliárd forinttal jut kevesebb. Fontos változás, hogy a Gazdaság-újraindítási Alapból…
Tovább olvasomÍtéletet hoztak, hogy nem lehet kitiltani a kórházakból a sajtót, azóta Orbán írt egy rendeletet, hogy mégis
Ha valakinek eddig kétségei lettek volna arról, hogyan működik a Fidesz jelenlegi kormányzása, annak elég ezt az egyetlen dolgot megnéznie. A járvány kitörése óta a sajtót kitiltották minden kórházból, így hazánkban nem lehetett hitelesen bemutatni, hogyan zajlik a kórházi munka a Covid-osztályokon. Szerdán a bíróság kimondta, jogellenes a kitiltás, pénteken Orbán Viktor azonnal hozott egy új rendeletet, hogy de, mégis kitiltható a sajtó. Sakk-matt, így zajlik ez nálunk. Máris reagált a kormány a Fővárosi Törvényszék szerdai döntésére, miszerint a Kásler Miklós vezette Emberi Erőforrások Minisztériumának nincs joga arra, hogy a koronavírus-járvány…
Tovább olvasomBírósági ítéletben mondták ki, hogy az Emmi jogtalanul tiltotta ki a sajtót a kórházakból
Az ítélet szerint a kórházak vezetőinek hatásköre arról dönteni, kit engednek be, nem pedig a minisztériumé. Nem tilthatta volna ki az Emberi Erőforrások Minisztériuma a sajtónak az állami médián kívüli részét a kórházakból – mondta ki a Fővárosi Törvényszék. A Telex írt az ítéletről, amely szerint az Emminek nem tartozott a hatáskörébe ilyen döntés. A minisztérium ugyanis csak irányítási jogot gyakorol a kórházak felett, az újságírók kérelmének elbírálása az intézmények vezetőinek feladata lett volna. Vagyis az ítélet nem azt jelenti, hogy mostantól dolgozhat a média a kórházakban, hanem azt, hogy erről az intézményvezetőknek…
Tovább olvasomTeljes központosítás: a kormány éppen most szünteti meg a városi kórházak pénzügyi önállóságát
Természetesen ismét mindent villámgyorsan, még a választások előtt le kell zavarni. Több tucat városi kórház érintett, nem meglepő módon a közmédia nemigen reklámozta az újabb központosító lépést, pedig heteken belül megtörténik. Minden ismét nehezebb lesz, mint eddig. Decemberig, de legkésőbb januárra szinte valamennyi városi kórház elveszti gazdasági önállóságát – írta szerdai reggeli cikkében a Népszava. A lap szerint az „integrációval” körülbelül hatvan-hetven kórház gazdasági, közbeszerzési és személyügyi, valamint informatikai feladata kerül a megyei, illetve a fővárosban a centrumkórházakhoz. A cégtábla ugyan marad a kórház homlokzatán, és lesz főigazgatója is, de gazdasági,…
Tovább olvasom