Szolnok mezővárosának és királyi végvár 1552-es állapotának elméleti (történelmi és vizuális) rekonstrukcióján dolgozott nem kevés ideig Kertész Róbert, Kelenik József, Buzás Gergely és Szőke Balázs. A saját finanszírozású munkájukat véglegesen nem sikerült befejezni, de a közzétett fényképek alapján remek ízelítőt kaphatunk az akkori történeti tájról és vízrajzi viszonyokról, amit az akkori kor átlagembere madártávlatból sem láthatott.
Tovább olvasomCímke: kertész róbert
Ez is eljött – zárórendezvényen mutatták be a Szolnoki vár munkálatait
Néhány nappal ezelőtt zárórendezvényt szerveztek a „A Szolnoki vár! – Szolnoki várkerület turisztikai célú fejlesztése” projektnek a városházán. Ahogy arról már sokszor beszámoltunk, rengeteg kritika és bírálat érte a lakosság részéről a Várkapu Történelmi Látogatóközpontot, és bár a mai napig megoszlanak a vélemények a szükségességéről és – főleg – a kialakításáról, legalább elmondhatjuk, egy hosszú, hányatott sorsú beruházás végére tettek pontot.
Tovább olvasomMégsem lehetett belülről megtekinteni a szolnoki művárat – a helyszínen jártunk
A történelem szerelmesei és lelkes lokálpatrióták gyűltek össze október 28-án szombaton a szolnoki Várkapu Látogatóközpontnál abban a reményben, hogy végre belülről is megnézhetik Kertész Róbert régész-történész vezetésével a sok kritikával illetett építményt. A helyszínen nagy meglepetés ért mindenkit, ugyanis a korábbi ígéretekkel ellentétben mégsem nyitották ki a kapukat.
Tovább olvasomEltemetett múlt – megjelent a szolnoki régész kötete
Még 2015-ben kezdődtek a Szolnoki Művésztelep területén – több mint ezeregyszáz négyzetméteren- azok az ásatások, amelyek eredményeit – általuk Szolnok történelmét új megvilágításba helyezve – egy impozáns kötetben foglalta össze dr. Kertész Róbert,. „A várbelső épületeiből a felszínen semmi nem maradt meg, a föld alatt viszont ott rejtőzik csaknem az egész világ.” -nyilatkozta 2018-ban a Damjanich János Múzeum régésze és eljött az idő, hogy megossza mindenkivel a titokzatos világ részleteit. Az ásatások során többek között találtak egy 16. századi kaszárnyaépületet és egy 17. századi oszmán palotaépületet – és persze több…
Tovább olvasom