“A delta-variáns megjelenése óta egyre több gyermek került lélegeztetőgépre”

Az MTA felhívta a figyelmet arra, hogy a vírus terjedésében a gyermekeknek igen fontos szerepük van. A gyermekkori koronavírus-fertőzés lefolyásáról és hosszú távú hatásairól, valamint a gyerekek védőoltásával kapcsolatos tudnivalókról szól a Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Tudományok Osztályának legfrissebb Covid-hírlevele. A szakértők által összeállított, az Egyesült Államokban összegyűjtött adatokra támaszkodó anyagból kiderül, hogy miután a gyerekek és serdülők körében kevesebb az új típusú koronavírus okozta megbetegedés (Covid–19) és az abból fakadó halálozás, mint a felnőttekében, sokáig úgy gondolták, hogy a gyerekkori betegség megelőzésére nem kell figyelmet fordítani. Pedig a gyerekek minden életkorban fertőződhetnek SARS-CoV2…

Tovább olvasom

Egy immunológus szerint nem állunk jól az oltásokkal, a delta variáns új mutációja pedig még jobban terjed

Minderről Erdei Anna az ATV Egyenes Beszéd című műsorában beszélt. Az immunológus szerint az oltásokat tekintve nem állunk olyan jól: a 60 százalékos átoltottság már jóval kevesebb, hiszen lejárnak az oltások 4-6 hónap alatt. Aki márciusban kapta meg az oltását, és azóta nem kapott újat, azóta már elvesztette a védettséget. Az a kutatókat is meglepte, hogy másképp alakult a negyedik hullám, mint azt várták. Erdei Anna szerint ennek egyelőre nem tudják az okát. „Azt tudjuk, hogy már a deltának van egy variánsa, ami még jobban terjed, mint a delta” – mondta. Erdei…

Tovább olvasom

Aggasztó: szomszédunknál már kimutatták a delta variáns még veszélyesebb mutációját

Kimutatták a koronavírus legújabb, AY.4.2 szubvariánsát Szlovákiában – írja a Pénzcentrum Daša Račkovára, a szlovák Közegészségügyi Hivatal szóvivőjére hivatkozva. Az új változat a delta variáns mutációja – olvasható a HVG-n. Októberben Szlovákiában 2681 pozitív mintát vizsgáltak meg, ebből nyolc esetben mutatták ki az AY.4.2 alvariánst. Račková elmondta, hogy “azok közül, akiknél kimutatták az új variáns, hét ember oltatlan volt, egy pedig már oltott.” Eközben Ján Mikas tiszti főorvos azt is közölte, hogy “az AY.4.2 alváltozat a jelenlegi ismeretek szerint 10–15 százalékkal fertőzőbb, mint az eredeti vírus.” via HVG.hu

Tovább olvasom

Delta variánssal fertőzött személyt találtak Kenderesen

Dr. Szabó Zoltán, kenderesi háziorvos közleményét Kenderes Város Önkormányzatának hivatalos közösségi oldalán osztották meg – írja a videk.ma portál. A közlemény így szól: “Tisztelt Lakosság,Kenderes Bánhalma! Megérkezett Kenderes-Bánhalmára az “első” pozitív teszteredmény, 2021. szeptember 15-én. Az új vírus nem vuhani, hanem a delta: agresszívabb, gyorsabb, okosabb. Védekezzünk! Legyen maszk, távolság, fertőtlenítés!” “Nincs tartós immunválasz a fertőzésből, ezért a vakcinálásra van szükség, ami jobban véd. Kérem azokat, akik még nem oltakoztak a SARS-Cov-2 virus ellen, gondolják újra az eddigi döntésük lehetséges későbbi következményét!” Köszönöm,Dr. Szabó Zoltánháziorvos, Kenderes”

Tovább olvasom

Október-november környékén robbanhat be a delta variáns a hazai kórházakba

Az ELTE TTK Komplex Rendszerek Fizikája Tanszék vezetője, Vattay Gábor ismertette a legfrissebb izraeli kutatásokat, amelyekben arra hívják fel a figyelmet, hogy az oltás hatékonysága néhány hónap alatt elhalványul, ami után az emberek ismét meg tudnak betegedni, és természetesen tovább is tudják adni a koronavírust – tudósított az Index.hu. Ezért 5 hónap után ajánlatos újraoltatni a lakosságot. “Egyrészt, mert a járvány az 5-6 hónapja oltottakon szabadon tud terjedni, másrészt a súlyos megbetegedések száma is felugrik” – összegezte a szakember. Vattay Gábor szerint ha az elkövetkezendő hetekben, hónapokban nem kapják meg a…

Tovább olvasom

Ezeket érdemes tudni a delta variánsról

A delta vírusmutáns fertőzőbb, gyorsabban terjed, és az eddigi jellemző tünetek mellett allergiaszerű tüneteket is okoz. A vírusmutáns a még beoltatlanokra jelenti a legnagyobb veszélyt – olvasható a koronavirus.gov.hu-n megjelent tájékoztatóban. Az összefoglaló az új variáns összes jellemzőjére kitér. Egyebek mellett arra is, hogy a delta vírusvariáns lappangási ideje átlagosan 4 nap, tehát rövidebb, mint a vadvírusé vagy az alfa (korábbi nevén brit) vírusmutánsé. Ráadásul a fertőzött személyek vírusürítésének mértéke is sokkal magasabb. Ez a két tényező jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy az új koronavírus-mutáns 60 százalékkal fertőzőképesebb és gyorsabban terjed. A delta variánsnál…

Tovább olvasom

Bizonyos szempontból nem a Pfizer vakcinája a leghatékonyabb a delta variáns ellen

Egy új, brit vizsgálat szerint a Pfizer–BioNTech típusú koronavírus elleni oltás hatékonysága gyorsabban elévül a delta, vagyis az Indiából származó mutáció esetében, mint az AstraZeneca terméke. A kutatás eredményét a The Independent foglalta össze és a HVG.hu szemlézte. A kutatás szerint a Pfizer oltása a második dózist követő egy hónap után 90 százalékos hatékonyságot mutatott, de ez az arány a második és harmadik hónapban 85, majd 78 százalékra csökkent. Ez 12 százalékpontos hatékonyságvesztés. Ezzel szemben az AstraZeneca terméke ugyanezen időszak alatt csupán hat százalékpontot zuhant, 67-ről 61-re. A vizsgálatot végzők ugyanakkor megjegyezték, hogy…

Tovább olvasom

Hajdú Péter és párja két oltás után kapta el a koronavírus delta variánsát

A celeb-műsorvezető a legújabb példa arra, hogy az itthon is egyre jobban terjedő mutáns hajlamos kicselezni a vakcinák oltóanyagait. Hajdú Facebook-posztban számolt be minderről: “Ez a ma reggeli covid gyorstesztem! Két oltás ellenére elkaptuk a vírust, ráadásul a delta variánst. Eszti 2 Astrat, én pedig 2 Modernát kaptam korábban. Kedd óta karanténban vagyunk itthon” – fogalmazott Hajdú, aki azt ígérte, vasárnap 18:00-tól élő adásban Instagram oldalán bővebben is beszél majd a történtekről. via atv.hu

Tovább olvasom

A kutatások szerint a beoltottak között is terjed a delta variáns, de azért így is nagyrészt védenek a vakcinák

A Reuters által közölt, s az Index által szemlézett elemzés több, a delta-variáns által érintett ország egészségügyi jelentéseit veszi számba. Az Angol Közegészségügyi Intézet például azt közölte, hogy az országban 3692, a delta-variáns miatt kórházban kezelt betegből a páciensek 58,3 százalékát egyáltalán nem oltották be, 20,9 százalékát egyszer beoltották, 22,8 százalékát pedig mindkétszer beoltották a koronavírus ellen. Szingapúrból – ahol a delta-variáns már dominánssá vált – azt jelentették, hogy a koronavírusos esetek háromnegyede az oltottak közül kerül ki, bár állításuk szerint náluk rendszerint nem tapasztalnak súlyos tüneteket. Izraelben a kórházban kezelt emberek…

Tovább olvasom

Gyorsabb a növekedés, mint a korábbi hullámok alatt – a német miniszter szerint szeptemberre ebben az ütemben napi százezer új fertőzött lenne

Nem kellene karba tett kézzel megvárni a nagy bajt, komoly intézkedéseket sürgetett a német kormányzati ember. Például az oltatlanok mozgásának korlátozását is kilátásba helyezte, de jól van ez így? Németországban két hónapon belül százezerre is emelkedhet a koronavírussal fertőzöttek napi száma, hacsak nem olttatják be magukat többen, a védőoltást megtagadók pedig korlátozásokra számíthatnak – jelentette ki Helge Braun német kancelláriaminiszter a Bild am Sonntag című lapnak nyilatkozva. Több mint két hónap fokozatos hanyatlást követően július elejétől ismét emelkedik a fertőzöttek száma Németországban, jórészt a koronavírus korábbinál fertőzőbb delta variánsának terjedése…

Tovább olvasom