Vajon meglepődünk-e, hogy apró keresgélés után itt is Tiborcz-cégekbe és a Mészáros-bank művészeti projektjébe futunk bele?
Tovább olvasomCímke: cégek
A Temu és a Shein rendszeres vásárlója? Esélyes, hogy gyorsan elillan majd az olcsóság
Hihetetlenül nagy mennyiségben érkeznek csomagok Kínából az Európai Unióba, tele olcsó (és sokszor meglehetősen silány minőségű) árukkal. Úgy tűnik, hamarosan vége ennek a kiskapunak, a tervek szerint alaposan megvámolják a kínai csomagokat.
Tovább olvasomÍgy vernek át minket a magukat zöldnek hazudó cégek
Az elmúlt években a környezettudatos vásárlók számának növekedésével a zöldként reklámozott termékek is egyre gyarapodnak, és hazánkban is egyre több hiteles ökominősítés nélküli termék van a polcokon. Az EU 2021-es felmérése szerint azonban a vizsgált esetek közel felében találtak olyan „zöld” állításokat termékeken, amelyek túlzóak, hamisak vagy félrevezetőek voltak, ezért tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatnak lettek volna minősíthetők. A zöldre festés mind a fogyasztók, mind a valóban környezetbarát cégek szempontjából káros jelenség, mivel a megtévesztés sérti a vásárlók jogait, a pénz pedig nem azokhoz folyik, akik valóban erőfeszítéseket tesznek a környezetért, sőt, ők kerülnek…
Tovább olvasomA szintén “modellváltó” egyetem nemcsak Palkovicsot kapta meg, hanem a kedvenc állami cégeit is
Nem kellett sokáig aggódnunk, hogy Palkovics László sokáig munkanélküli lesz, miután távozott miniszteri posztjáról. Kapott egy egész birodalmat a kezébe, köztük a győri egyetemet fenntartó kuratórium elnöke is lett. A kör bezárult, korábban miniszterként ő maga is tevékenyen részt vett az egyetemeket fenntartó alapítványok kuratóriumának felállításában. Összefüggés? Dehogy is. Palkovics László miniszteri lemondását követően a győri egyetemet fenntartó Széchenyi István Egyetemért Alapítvány elnökeként folytatja munkáját, ráadásul az egyetem mellett működő vagyonkezelő vezetésével járó feladatok is rá várnak mostantól. A vagyonelemek gyarapodása is várható, a törvényi keretek ugyanis lehetővé teszik, hogy az állam…
Tovább olvasomTízszeresére drágul a gáz, hatszorosára az áram, sokkban a kiscégek a piaci áraktól
Kigazdálkodni, áthárítani, bedobni a törölközőt? Nagyon sokan válaszút előtt az elképesztő rezsiemelés miatt. Brutális energiadíj-emelkedésről számoltak be a Telex olvasói. „Eddig 37 forintot fizettem egy kWh áramért, hamarosan 238 forintot fogok, vagyis több mint hatszorosára nőtt számomra a villamosenergia ára.” „Tavaly tavasz elején 3 forintra szerződtem a gázévre (szeptember 30-ig) egy MJ gázra, most tízszeres áron kaptam a jövő évre ajánlatot.” A nagy létszámú „Pesten hallottam” FB-csoportban is sokan tárgyalták az érintettek a helyzetet. Sajnos, mint látni fogjuk, most tényleg ez a reális ár, de attól még nem lesz jobban kigazdálkodható a…
Tovább olvasom“A válság miatt különadót kellene kivetni az olajóriásokra” – meg merik lépni?
Az OECD úgy érzi, ezzel lehetne a globális pénzügyi válságot ellensúlyozni, mivel az eleve magas energiaárakat még nagy százalékban megnyomja az ukrajnai háború és az oroszok elleni szankciók hatása is. De meg merik lépni? 2,5%-kal növelheti az inflációt a világgazdaságban, ha sokáig eltart a háború Ukrajnában – figyelmeztet a Párizsban működő OECD, amelynek Magyarország is tagja. Az olaj, a földgáz, a műtrágyához szükséges nyersanyagok ára máris sokat nőtt, mert Ukrajnából és Oroszországból jelentős volt az export. Ez a két ország nem különösebben jelentős tényező a világgazdaságban, de a nyersanyagok exportjában…
Tovább olvasom