„Tizenhét évet vártam erre a telefonhívásra” – árulta el Pindroch Csaba a Család ellen nincs orvosság olvasópróbáján, amikor a Szigligeti Színházból megkeresték, hogy vendégszerepeljen náluk. Szolnok különleges helyet foglal el a szívében, hiszen felesége, Verebes Linda is itt játszott korábban, és az akkori társulat tagjai között sok barátra talált. Pindroch Csaba a Színház.online-nak adott interjút.
Bár sokan a Valami Amerika vagy a Kontroll ikonikus szereplőjeként ismerik, Pindroch számára a színház mindig előrébb való volt. Színészi pályája az Esztergomi Ferences Gimnáziumban kezdődött, ahol egy Latinovits Zoltán verseit tartalmazó kazetta indította el ezen az úton.
A színészi pályán való elindulásban Latinovits Zoltán szavalatai játszottak meghatározó szerepet. „Már a ferences gimnáziumban is játszottam kisebb szerepeket. Nagyon élveztem ezeket, de igazán harmadikban változott meg minden. Akkor kezdtük el tanulni a nyugatos költőket, és az egyik nővér behozta nekünk Latinovits Zoltán versmondó kazettáját. Egy régi BRG-magnón hallgattuk, és én, aki addig az ablakon bámultam kifele, egyszer csak odafókuszáltam, mondom – ez mi? Elkértem a kazettát, és rongyosra hallgattam. Onnantól kezdve már nem érdekelt más, csak a versek. Szinte megszállottan tanultam őket.”
A Színművészeti Főiskolára való bejutás nem ment könnyen: három próbálkozás után sikerült felvételt nyernie. „Közben stúdiósként dolgoztam az Arany János Színházban, ahol gyorsan megértettem, hogy a színházban a fegyelem és az alázat a legfontosabb. Mire alkalmatlanság miatt kirúgtak volna, felvettek a főiskolára, ami fordulópontot jelentett az életemben.”
Úgy véli, a sok filmes szerep mellett mégis a színház az, ami az élő és pulzáló valóság, ahol minden előadás megismételhetetlen. Színpadi karrierjének fontos állomásai közé tartozik Ruszt József Othello-ja, Balázs Péter rendezésében a Fekete szárú cseresznye, valamint A vágy villamosa Eszenyi Enikővel, amit 17 évig játszottak.
„Nagyon szerencsés vagyok, mert egy olyan társulat tagja lehetek, ahol szeretet és összetartás van. Ez a közösség mindig is híres volt arról, hogy szinte családias a hangulat” – fogalmazott a Szolnoki Szigligeti Színházzal kapcsolatban.
Az interjút ide kattintva tudja elolvasni.
Képek: Vajó Levente
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!