Embert gázolt a vonat Szolnoknál, több száz utas utazása borult fel

Megosztás

Péntek reggel jelentős fennakadások alakultak ki az ország egyik legforgalmasabb vasúti folyosóján, miután egy embert elütött egy személyszállító vonat Szolnok és Abony között. A baleset nemcsak az érintett járat utasait érintette, hanem több, Budapest felé tartó szerelvény menetrendjére is kihatott.

Rendkívüli esemény miatt kellett beavatkozniuk a hatóságoknak péntek kora reggel a szolnoki Budapest utca közelében, ahol egy Nyíregyházáról a fővárosba tartó vonat elgázolt egy embert. A baleset következtében a szerelvény nem tudta folytatni útját, így az utasok számára mentesítő járatot kellett biztosítani.

A helyszínre riasztott szolnoki hivatásos tűzoltók mintegy háromszáz ember biztonságos átszállásában működtek közre. Az utasokat egy később érkező vonatra irányították át, amely emiatt jelentős késéssel közlekedett tovább Budapest felé.

A történtek a térség vasúti forgalmát is érzékenyen érintették. A baleseti helyszín közelében csak korlátozottan lehetett használni a pályát, ezért Szolnok és Abony között ideiglenesen egyetlen vágányon zajlott a közlekedés. Ennek következtében a ceglédi fővonalon közlekedő távolsági és regionális járatok menetideje érezhetően megnőtt, több vonat 15–20 perces késéssel haladt.

A forgalmi zavarok elsősorban a Budapest felé tartó utasokat érintették, de a menetrend módosulásai más vonalakon is megjelentek. A vasúttársaság több járat esetében ideiglenes intézkedéseket vezetett be annak érdekében, hogy a közlekedés a lehető legrövidebb idő alatt visszatérhessen a megszokott rendhez.

Kép: illusztráció/ Unsplash.com

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek