Egyenlített a Körmend az Olajbányász ellen

Megosztás

Egyenlített a Körmend a negyeddöntőben, miközben másodszor is nyert a Falco és az Alba.

A címvédő Szombathely 77-64-es sikert aratott a DEAC vendégeként a férfi kosárlabda NB I negyeddöntős párharcának szombati második mérkőzésén, ezzel összesítésben már 2-0-ra vezet.

A friss Magyar Kupa-győztes Falco többek között Keller Ákos és Perl Zoltán remek teljesítményének köszönhetően – akik egyaránt 20 pontot szereztek – magabiztosan duplázta meg előnyét Debrecenben, míg a Székesfehérvár szoros mérkőzésen diadalmaskodott a Kecskeméttel szemben, így a szombathelyiekhez hasonlóan már csak egy győzelem választja el az elődöntőtől.

Ezt nem mondhatja el magáról az alapszakaszban második Szolnok, amely kikapott az Egis Körmend otthonában, így a tavalyi ezüstérmes 1-1-re módosította a párharc állását.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó negyeddöntők következő mérkőzéseit kedden rendezik.

Eredmények: negyeddöntő, 2. mérkőzések:

DEAC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 64-77 (21-21, 14-18, 13-18, 16-20)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0, a Falco javára.
Egis Körmend-Szolnoki Olajbányász 91-71 (25-20, 20-14, 24-19, 22-18)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1-1.
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Arconic-Alba Fehérvár 62-64 (17-12, 15-17, 13-17, 17-18)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Fehérvár javára.