Bár a meccs nagy részében vezetett, mégis kikapott otthon az Olaj

Megosztás

A Szolnok már 18 ponttal is vezetett a Fehérvár ellen, ám az Alba a harmadik negyedtől megtáltosodott és simán megfordította a meccset, amely a hazaiak számára már tét nélküli volt.

Az Alba Fehérvár rossz kezdés után fontos győzelmet aratott Szolnokon, és bár a harmadik helyre már nem érhet oda, a negyedikért lépéselőnyben van – írja a Nemzetisport.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ
SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–ALBA FEHÉRVÁR 79–85 (24–16, 25–16, 11–25, 19–28)
Szolnok, 1700
 néző. V: Praksch, Söjtöry, Makrai
SZOLNOK: Pongó Máté 9/3, BADZIM 19/9, Pallai 8/3, CUMMINGS 25/3, CAKARUN 6. Csere: Rudner 10/6, Sebők A. 2, Vincze R. Edző: Gasper Potocnik
FEHÉRVÁR: Pongó Marcell 8, VOJVODA 19/12, LUKÁCS N. 10/6, Fakuade 15/3, SH. DAVIS 13/6. Csere: L. SMITH 15/3, Takács Milán, Szabó Zs. 5/3. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–8. 8. p.: 18–12. 14. p.: 35–23. 18. p.: 46–28. 24. p.: 55–40. 28. p.: 60–49. 33. p.: 62–66. 38. p.: 72–76. 40. p.: 77–79
Kipontozódott: Rudner (40. p.)
MESTERMÉRLEG
Gasper Potocnik:
– Az első félidőben jól járattuk a labdát, és a védekezünk is rendben volt. A másodikban kiütközött, hogy kicsi a rotációnk, ráadásul több támadólepattanót is engedtünk vetélytársunknak, amelyekből könnyű kosarakat dobott. Példásan küzdöttünk, sajnos most ez ennyire volt elég.
Matthias Zollner: – Két részre lehet bontani a meccset, az első félidőben borzasztóan játszottunk, a másodikban kiválóan. Tegyük hozzá, hogy szolnokiak közül két kulcsember és két olyan játékos is hiányzott, akik fontos tagjai a rotációnak. Ha negyven percen át úgy fogunk kosárlabdázni, mint tettük Szolnokon a második félidőben, akkor jó eredményeket érhetünk el a rájátszásban.