Hosszabbítás után harcolta ki a győzelmet az Olaj

Megosztás

A rendes játékidő még nem hozott döntést, így hosszabbításra kényszerült a Szolnok az Oroszlány ellen. Végül négypontos sikerrel zárt.

Az első és a harmadik negyedet kiváló teljesítménnyel a vendégek nyerték, a Szolnok a másodikban és a negyedikben volt jobb. A ráadásban azért bebiztosította a sikert az Olajbányász, így továbbra is második a tabellán. A részletekről a Nemzetisport.hu számolt be.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–MVM-OSE LIONS 90–86(15–24, 20–18, 18–25, 25–11, 12–8) – hosszabbítás után
Szolnok, 1500
 néző. V: Papp P., Mészáros B., Goda.
SZOLNOK: Pongó Máté 5/3, Pallai 2, CUMMINGS 18/6, SZUBOTICS 18/3, Cakarun 12. Csere: SOLANO 16/6, BADZIM 18/9, Taiwo 1, Kovács P., Zsíros, Rudner. Edző: Gasper Potocnik
OROSZLÁNY: IHRING 33/18, MILISZAVLJEVICS 14/6, Carev 3/3, Burns 13/3, Molnár M. 7. Csere: RUJÁK A. 7/3, Tóth B., Parrish 6, Garamvölgyi 3. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–8. 8. p.: 13–20. 13. p.: 17–31. 18. p.: 31–40. 23. p.: 35–51. 26. p.: 35–57. 28. p.: 47–63. 34. p.: 64–72. 37. p.: 71–77. 39. p.: 76–77. 43. p.: 84–83
MESTERMÉRLEG
Gasper Potocnik: – Elismerés jár a fiúknak a győzelemért, amelyben sokat segített fantasztikus közönségünk. Meg kell tanulnunk negyven percen át jól kosárlabdázni, mert túl sok a hullámvölgy a játékunkban. Nem szabad mindig a végjátékra hagyni a döntést.
Sebastjan Krasovec: – Tulajdonképpen a mérkőzés nagy részében jól kosárlabdáztunk, mégis kikaptunk. Az én felelősségem is a vereség, de a hajrában a faultproblémáink miatt nem tudtam úgy rotálni a csapatot, ahogy szerettem volna. Kemény lecke volt ez nekünk ismét, hiszen nyerő helyzetből veszítettünk, és ezzel elveszítettük a kupaszereplés lehetőségét.