Óriási csata végén Argentína és Messi világbajnok

Tizenegyesekkel Argentína nyerte a katari foci-vb döntőjét Franciaország ellen, ezzel 1978 és 1986 után harmadszor nyerte meg a világbajnokságot. A 35 éves Lionel Messi, a világ egyik legjobb futballistája megszerezte egyetlen hiányzó trófeáját is. Az argentin válogatott a 2010-es spanyol után a második, amelyik úgy nyert vébét, hogy az első meccsén vereséget szenvedett. Szövetségi kapitányuk, Lionel Scaloni klubedzői múlt nélkül lett világbajnok, ilyen bravúrt utoljára a német Franz Beckenbauer hajtott végre. A rendes játékidő végén 2-2, a hosszabbítás után 3-3 állt az eredményjelző, nem tudták eldönteni a csapatok az aranyérem…

Tovább olvasom

Messi alaposan kiosztott mindenkit

A világklasszis élő adásban hülyézte le a hollandok gólszerzőjét Kevés feszültebb, érzelemdúsabb mérkőzést játszottak a futball történetében, ha játszottak egyáltalán, mint a péntek esti Argentína–Hollandia-negyeddöntő. Jellemző, hogy a meccs után nyilatkozó Lionel Messi, a győztesek csapatkapitánya az egyik argentin tévéállomás élő, egyenes adásában lehülyézte az ellenfél duplázó játékosát,  Qué mirás, bobo? Mit bámulsz, te idióta? Ezekkel a szavakkal fordult Lionel Messi Wout Weghorsthoz az Argentína–Hollandia világbajnoki negyeddöntő befejezése után, miközben a dél-amerikaiak csapatkapitánya éppen interjút adott a TyC Sports munkatársának, majd a biztonság kedvéért még hozzátette, hátha a holland gólszerző…