A rossz időjárási körülmények és a heves esőzések miatt éheznek és jelentős számban el is pusztulnak a magyarországi fecskék. Míg korábban, a XX. század közepéig ezek a tömeges elhullások nagyjából százévente három alkalommal történtek, lehetőséget adva a populációk számára, hogy újra növekedjenek, addig napjainkban a klímaváltozás és egyéb hatások miatt ez a folyamat jelentősen megváltozott. De mi a helyzet Szolnokon? A Madárfigyelő Szolnok Természetvédelmi Egyesület is megszólalt.
Tovább olvasomCímke: Madárfigyelő Szolnok Természetvédelmi Egyesület
Mennyire működik a tiszai védekezés az idegenhonos teknősökkel szemben?
Az élvefogó, invazív teknősök csapdázására szolgáló eszközét és gyakorlatát mutatta be a Tiszán a Madárfigyelő Szolnok Természetvédelmi Egyesület: a több, mint hatperces videóban a Közép-Tisza vidékén zajló, államilag elrendelt védekezés kulisszáiba nézhetünk bele, valamint láthatjuk, ahogy egy őshonos teknős egy példányát megfogták, majd természetesen szabadon is engedték.
Tovább olvasomPirája után most ékszerteknőst találtak a Tiszában
Az elmúlt napok sem teltek tétlenül, írta a közösségi oldalán a Madárfigyelő Szolnok Természetvédelmi Egyesület. Valóban nem túloztak, a Tisza szajoli szakaszán egy két és fél kilós vörösfülű ékszerteknőst fogtak be. A nőstény teknős páncélja 27 centiméter hosszú és 48 centiméter kerületű, ráadásul idegenhonos és invazív faj. Néhány nappal ezelőtt a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) által tudtuk meg, hogy a Holt-Tiszából egy Dél-Amerikában őshonos, gyümölcsevő pirája került elő.
Tovább olvasomTeknőscsapdázás kezdődik a Közép-Tisza szolnoki szakaszán
A Madárfigyelő Szolnok Természetvédelmi Egyesület bejelentette, hogy július első napjával, azaz mától megkezdte a Közép-Tisza szolnoki szakaszán az idegenhonos teknősök élvefogó csapdázását. Arra kérnek mindenkit, hogy az említett szakaszokon ne közelítsük meg a csapdákat és ne is nyúljunk hozzájuk, valamint ne érjünk a benne lévő fogott egyedekhez sem.
Tovább olvasom