„Mini Kossuth”: egy megalázott szolnoki szobor története

Ha úgy vélekedünk, hogy egy városnak lelke van, az bizonyára a közterein összpontosul. Ebben az esetben Szolnok lelkének egyes részei fájdalmasan félresikerültek. A megyeszékhely köztéri szoborállománya meglehetősen vegyes képet mutat, vannak igazán szerethető, történelmi súlyt hordozó alkotások, emellett akadnak olyanok, amelyek inkább kérdéseket vetnek fel, mintsem válaszokat adnak. Kesze-kusza történetével együtt a szolnoki városháza belső részén, az aulában elhelyezett Kossuth-szobor minden bizonnyal egy ilyen emléket jelent sok itt élő számára.

Tovább olvasom

Szolnoki szobrászművész alkotta a Kubában leleplezett tetovált nyakú Kossuthot

Pogány Gábor Benő, a Munkácsy-díjas szobrászművész fagyálló kerámiából készítette azt a Kossuth-szobrot, amelyet néhány nappal ezelőtt adtak át L. Simon László és Halász János fideszes országgyűlési képviselők közreműködésével Kubában. Az avatás a Magyar Kultúra Napja programsorozat része volt, amelyet a havannai magyar követség szervezett meg a Várostörténeti Hivatallal és a Kulturális Minisztériummal közösen.

Tovább olvasom

Hétvégén érdemes Ceglédre látogatni – szakáll mustra és koncertek

Kossuth Lajos és az 1848–49-es szabadságharc előtt tiszteleg a hagyományos Kossuth Toborzó Ünnepély és Huszárfesztivál, Cegléd egyik legismertebb rendezvénye. Ezúttal is Kossuth híres ceglédi toborzó beszédének 174. évfordulóján rendezik meg az ingyenesen látogatható eseményt. A huszártábor, hagyományőrző felvonulás és rengeteg meglepetés várja idén is a vendégeket, péntektől vasárnapig. Itt van rögtön a szombati Kossuth-szakáll mustra, ahol a legkarakteresebb szakállat viselő versenyző a Magyar Bajusz Társaság kovácsolt-bajusz-dugóhúzóját veheti át.  De az se csüggedjen, aki nem rendelkezik tekintélyes arcszőrzettel, hiszen Kossuth nyomában címmel emlékhelytúrán vehet részt, főzőversenyen bizonyíthatja rátermettségét, vagy táncolhat egyet…

Tovább olvasom