Szeptembertől megyénkben is új lesz az ügyeleti alapellátás

Megosztás

Az ügyeleti alapellátást szeptember 1-től Jász-Nagykun-Szolnok megyében az Országos Mentőszolgálat látja el, majd az egységes, két elemből álló, betegközpontú rendszert (háziorvosi ügyeleti ellátás és sürgősségi ügyelet) az idei év végéig fokozatosan bevezetve az ország egész területén biztosítják minden rászoruló számára – tájékoztatta az önkormányzatokat az Országos Mentőszolgálat Észak- Alföldi Regionális Mentőszervezete.

Az egységes ügyeleti telefonszám a vármegyében szeptember 1-től: 1830

HÁZIORVOSI ÜGYELETI ELLÁTÁS

A háziorvosi ügyeleti ellátás azokat szolgálja, akik a háziorvosi vizsgálatot, ellátást ügyeleti időben vennék igénybe. Számukra hétköznap 16:00-22:00 között, szombat, vasárnap és ünnepnapokon pedig 8:00-14:00 között háziorvosi ügyeleti ellátást biztosítanak:

  • hétköznap 16:00-22:00 között
  • szombat-vasárnap, ünnepnapon 8:00-14:00 között

Szolnok felnőtt: 5000, Szolnok, Tószegi út. 21. (Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Hetényi Géza Kórház és Rendelőintézet Sürgősségi Betegellátó Osztály)

Szolnok gyermek: 5000, Szolnok, Tószegi út. 21. (Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Hetényi Géza Kórház és Rendelőintézet Gyermek Sürgősségi Osztály)

Jászberény felnőtt-gyermek vegyes ügyelet: 5100, Jászberény, Szelei u. 2. (Jászberényi Szent Erzsébet Kórház Sürgősségi Osztály)

Karcag felnőtt-gyermek vegyes ügyelet: 5300 Karcag, Zöldfa u. 48. (Kátai Gábor Kórház SBO)

Tiszafüred felnőtt-gyermek vegyes ügyelet: 5350 Tiszafüred, Nefelejcs út 4.

Törökszentmiklós felnőtt-gyermek vegyes ügyelet: 5200 Törökszentmiklós, Kossuth Lajos u. 126 (Törökszentmiklós Rendelőintézet)

Jászapáti felnőtt-gyermek vegyes ügyelet: 5130 Jászapáti Kossuth Lajos út 10

Kunhegyes felnőtt-gyermek vegyes ügyelet: 5340 Kunhegyes, Dózsa György u. 4.

Mezőtúr felnőtt-gyermek vegyes ügyelet: 5400 Mezőtúr, Kossuth Lajos u. 7-11 (Mezőtúr Városi Kórház SBO)

Kunszentmárton: 5440 Kunszentmárton, Kossuth. út 5. (Kunszentmárton Városi Egészségügyi Központ)

SÜRGŐSSÉGI ÜGYELETI VAGY MENTŐELLÁTÁS

Központi ügyeleti telefonszám: 1830

Az ügyeleti időben hirtelen jelentkező, illetve súlyos egészségügyi problémák esetére nyújt magas szakmai színvonalú és biztonságos megoldást:

  • hétköznap 22:00-8:00 között
  • szombat-vasárnap, ünnepnapon 14:00-8:00 között

A beteg a központi telefonszám hívásával: szakszerű tanácsot kap, szükség esetén a tartózkodási helyére sürgősségi ügyeleti autót, vagy életveszély esetén azonnali mentőt küldenek, a vármegye bármely településén is tartózkodjon az ellátásra szoruló.

A telefonszám a teljes ügyeleti időszakban, hétköznap 16:00-08:00 között, szombat-vasárnap, ünnepnapon egész nap hívható.

Azok számára, akik személyesen keresnék fel az ügyeletet, az alábbi telephelyeken 22:00-8:00 között erre is van lehetőség:

  • Szolnok felnőtt: 5000, Szolnok, Tószegi út. 21. (Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Hetényi Géza Kórház és Rendelőintézet Sürgősségi osztály)
  • Jászberény felnőtt-gyermek vegyes ügyelet: 5100, Jászberény, Szelei u. 2. (Jászberényi Szent Erzsébet Kórház Sürgősségi Osztály)
  • Karcag felnőtt-gyermek vegyes ügyelet: 5300 Karcag, Zöldfa u. 48. (Kátai Gábor Kórház SBO)
  • Tiszafüred felnőtt-gyermek vegyes ügyelet: 5350 Tiszafüred, Nefelejcs út 4.

A fenti vegyes ügyeleti központokon felül, a gyermekek ügyeleti ellátását a Szolnoki Kórházban lévő Gyermek Ügyeleten végzik hétköznap 16:00 órától 22:00 óráig, hétvégén és ünnepnapokon 8:00 órától 22:00 óráig.

A központi ügyeleti telefonszám 2023. szeptember 1-től gyermekek esetében is a 1830.

Az Országos Mentőszolgálat mentésirányítási rendszerével integrált ügyeleti irányítás keretében hatékony és szakszerű telefonos tanácsadás áll rendelkezésre a gyermek- és felnőtt ellátásban is. Az ügyeleti hívások kezelése rögzített vonalon, beteg- és minőségbiztosítási szempontokból visszakövethetően, az aktuális szakmai betegosztályozási (triázs) irányelveknek megfelelően történik, így a betegek az egységes ügyeleti rendszerben gyorsabban kapják meg az állapotuknak megfelelő és szükséges ellátást.

A mentők egységes ügyeleti rendszere az ügyeleti és mentőegységek integrált irányítására és mobilitására épül, így a beteg állapotának megfelelő ügyeleti, sürgősségi ellátást a vármegye valamennyi településén, egységesen, minden rászoruló számára a korábbinál magasabb minőségben és szélesebb elérhetőséggel biztosítja – áll a mentőszolgálat az önkormányzatoknak augusztus elején megküldött tájékoztatójában.

Forrás: Martfu.hu

Kapcsolódó cikkek