Varga Mihály: A forint Brüsszel és a szankciók miatt zuhant be

Természetesen most sem a kormány, Orbán Viktor és a Fidesz a hibás a pocsék gazdaságpolitikájával, hanem Brüsszel, Soros és a szankciók. Két nem éppen apró bibi van a történetben. Ha tényleg a szankciók a hibásak, akkor a környező országok fizetőeszközei miért nem zuhannak még csak hasonló mértékben sem. Ezen kívül ezeket a szankciókat a Fidesz EP-képviselői egyhangúlag személyesen megszavazták. Akkor most mi is van? Délelőtt sápadtan vehettük tudomásul, hogy 400 forintba került már egy euró. Az Orbán-kormány pénzügyminisztere azonban ezt is Brüsszelre kente. Azokra a szankciókra, amit a Fidesz képviselői…

Tovább olvasom

Ünnepeljünk, Szijjártó után Varga Mihály is egy kazah egyetem díszdoktora lett

Keleti irányba már kiválóan épülnek hazánk kapcsolatai, de valahogy a nyugattól inkább távolodunk napról napra. A kazahsztáni Gumiljov Eurázsiai Nemzeti Egyetemen díszdoktorává avatták Varga Mihály pénzügyminisztert – erről a politikus számolt be a Facebook-oldalán. Varga Mihály hétfőn egy magyar–kazah üzleti fórumon járt Kazahsztán fővárosában, Nur-Szultánban, ahová egy 50 fős magyar üzleti delegáció is elkísérte. Varga meglátogatta a Gumiljov Eurázsiai Nemzeti Egyetemen nyílt új magyar nyelvi labort is, és kazah közgazdász hallgatóknak tartott előadást a magyar gazdaságról – írja a Pénzügyminisztérium közleménye. A látogatás során az egyetem rektora, Jerlan Szidilkov díszdoktori címet adott…

Tovább olvasom