Ismét vészesen közelít a 400 Ft felé az euró árfolyama

A hetet még 381 Ft-nál kezdte, de már a 396-ot is elérte. Hétfő reggel még 381 forintba került egy euró, aztán elkezdődött a zuhanás. Kedd délelőtt is folytatódott, de egyelőre nem olyan drámai ütemben, mint egy nappal korábban. Miután hétfőn óriásit zuhant a forint – 381-ről 392-re -, kedden is gyengüléssel indult a kereskedés. A kora reggeli 392-es árfolyamról már délelőtt 9 órára 395,7-re gyengült a forint az euróval szemben, utána pedig ahogy megindult a kereskedés Európa-szerte, 393 és 396 forint között ingadozott egy euró ára. Ennél gyengébb utoljára január…

Tovább olvasom

Nincs többé kuna, mától csak euróval lehet fizetni Horvátországban

Azt is elárulták, mi lesz a már nem használható érmékkel. Horvátország január elsején csatlakozott az euróövezethez, és miután lejárt a kéthetes átmeneti időszak, vasárnaptól már csak euróban lehet fizetni az országban – számolt be róla a HVG. Az eurót nemzeti valutaként bevezető országok gyakorlata alapján a Horvát Nemzeti Bank (HNB) arra számít, hogy az erre meghatározott időszakban 1,1 milliárd darab forgalomban lévő fémpénzt és 500 millió bankjegyet váltanak be az állampolgárok. Hozzátették: a kuna érmék súlya 124 zágrábi villamos súlyának felel meg, azaz 5600 tonnát tesz ki, míg a bankjegyek, ha…

Tovább olvasom

Holnaptól euróval fizetnek Horvátországban

Horvátország január elsején huszadik országként csatlakozik az euróövezethez, Az eurót használó uniós tagállamok tanácsa, az eurócsoport június közepén állapodott meg arról, hogy Horvátország megfelel az euró bevezetéséhez szükséges feltételeknek. A tagországok pénzügyminiszerei megállapították azt az árfolyamot, amelynek alapján a kuna euróvá konvertálódik. Az Ecofin az euró és a horvát kuna közötti átváltási árfolyamot 1 euróra vetítve 7,53450 kunában határozza meg. Ez megfelel a kuna jelenlegi középárfolyamának az árfolyam-mechanizmusban (ERM 2). Horvátországban az árakat szeptember 5-étől kunában és euróban is ki kell írni, ez 2023 végéig így lez. A kunát költségek…

Tovább olvasom

400 forint alá erősödött az euró árfolyama

Hétfő délelőtt átszakította a forint a 400-as jegyzést az euróval szemben: már 399 alatt is járt a jegyzés az euróval szemben. Az, hogy közel két hónap után újból 400 forint körül mozog az euró ára, azt jelenti, hogy a dollárral, illetve a további valutákkal szemben is többhetes csúcson jár a forint. Az eurót a hétfő reggeli órákban 398,75 forinton, a dollárt 399,75 forinton, a svájci frankot pedig 402,28 forinton is jegyezték. Az eurót legutóbb szeptember 21-én, a dollárt szeptember 20-án jegyezték 400 forint alatt – írja az MTI. A forint…

Tovább olvasom

Döbbenetes zuhanás: 440 forintnál a dollár, 426-nál az euró

Soha ennyire pocsékul nem állt még a magyar forint. Minden korábbinál mélyebbre süllyedt a forint árfolyama hétfő délelőtt – írta meg a HVG.hu. Az euró árfolyama eleve a korábbi rekord közeléből, 424 forint feletti értékekről indult kora reggel, majd nem sokkal tíz óra után meghaladta a 426,8 forintot, és azóta is 426 felett jár. Hasonlóan nagyon zuhant a dollárral szemben is a forint, az amerikai fizetőeszköz árfolyama most három forinttal haladta meg az eddigi (a szeptember 29-i 437-es) mélypontot, és 440,6 fölött is járt. via hvg.hu

Tovább olvasom

A forint, mint a repülő tyúk

Mélyrepülésben a forint. Napjaink egyik leghangzatosabb szókapcsolata, gazdasági elemzők, bulvárlapok, politikusok könnyed fordulata, de az utca embere, a szomszéd, a munkatársak nem intézik el ennyivel. A mélyrepülésben ott van a fellendülés és az újrakezdés melankóliája, a könnyed változó örökös körforgása. Aki hónapról hónapra küzd az elemekkel és az inflálódó magyar valósággal, az érzi igazán a helyzet súlyát és a repülés komplex nehézségeit. A tyúknak is van szárnya, mégsem repült soha, sem magasan, sem mélyen. De azért teátrális mozdulatokkal próbálkozik. Az emberi leleménynek köszönhetően a baromfi kapott egy plusz izomtömeget a…

Tovább olvasom

Napról napra durván gyengül a forint, már 410 felett az euróhoz, 400 felett a dollárhoz képest

Kedd után szerdán is folyamatosan döntögetjük a negatív rekordokat. Visszahull ránk az Orbán-kormány(ok) “kiváló gazdasági hozzáértése” és a mérhetetlen kiköltekezés, eladósodás, amit az elmúlt évben a Fidesz vezetésével láthattuk. Most minden visszaüt. Kedd után szerdán is történelmi mélypontra került a forint az euróval, a frankkal és a dollárral szemben, miközben gyengült az euró is a dollárhoz viszonyítva. Röviddel 10.45 óra után az euró 410,68 forint, a frank 413,83 forint, a dollár pedig 401,19 forint rekordszintre emelkedett. Percekkel később minimálisan erősödött a forint, az euróhoz képest 410,19-en, a frankhoz viszonyítva 412,93-on…

Tovább olvasom

Úgy került mélypontra a forint, hogy már az euró is ott van

Egy dollár már 0,97 euróba kerül, ami közel két évtizedes mélypont, utoljára 2002 végén volt a közös európai pénz ennyire gyenge – számolt be a HVG. A fő magyarázata ennek az, hogy az amerikai Fed már kamatemelésbe kezdett, az Európai Központi Bank viszont még csak ígéri, hogy meg fogja ezt tenni, ezért a kockázatkerülő befektetők számára biztosabb menedék a dollár. Ahhoz képest, hogy az euró rég nem volt ennyire gyenge, hozzá képest a forint még rosszabbul teljesít. A délután egy euróért már 408,28 forintot is kellett adni, és gyakorlatilag folyamatos…

Tovább olvasom

Újabb mélypont: a 404 forintot is átlépte az euró árfolyama

Ez természetesen ismét negatív csúcsot jelent. Hétfő délelőtt újabb negatív csúcsra ért a forint az euróval szemben – írta meg a HVG. Reggel hatkor még “csak” 400 forintot kellett fizetni 1 euróért, nagyjából kilenckor azonban gyors romlásnak indult a magyar valuta, és 11 körül már több mint 404 forintot ért az uniós fizetőeszköz. A forint előző történelmi mélypontja június 14-én állt be, akkor hajszálra, de megállt a 403-as szint alatt, 402,99-el. Az azelőtti rekord pedig március 7-én született meg, 399,87-tel. via hvg.hu

Tovább olvasom

A magyarok jelentős többsége bevezetné az eurót

A magyar lakosság 69 százaléka támogatja az euró bevezetését az országban, derül ki az Európai Bizottság Eurobarométer gyorsjelentéséből. A kutatást április 20 és 29 között végezték azokban a tagállamokban, amelyek még nem csatlakoztak az eurozónához, és nincs szerződésben rögzítve a kimaradásuk. Ezek az országok Bulgária, Csehország, Horvátország, Magyarország, Lengyelország, Románia és Svédország. Az összes válaszadó 60 százaléka nyilatkozott támogatólag az euró bevezetéséről. Leginkább Romániában látnák szívesen az átállást, itt 77 százalék a támogatók aránya, ezt követi Magyarország 69 százalékkal. A legkevésbé Bulgária (44%), Csehország (44%) és Svédország (45%) lakossága értene egyet…

Tovább olvasom