Az LMP – Magyarország Zöld Pártja határozati javaslatot nyújtott be a bükkerdők védelmében, melynek célja a végveszélyben lévő erdők megmentése, és más őshonos erdők természetes állapotának fenntartása. A határozat értelmében a Parlament felszólítaná a kormányt, hogy tiltsa meg a vágást az ilyen erdőkben, azonban a nem védett erdőkben is korlátozni kell a vágásos üzemmódot – mondta el Szendefy Mária az LMP Somogy megyei elnöke. A határozati javaslatot a Parlament mezőgazdasági bizottsága, a fideszes többség a Jobbik és a Mi Hazánk asszisztálása mellett leszavazta a javaslatot, így az az Országház elé sem fog…
Tovább olvasomCímke: erdő
Az erdők kivágása ellen tüntetnek Szolnokon is
Ahogyan arról mi is beszámoltunk, csütörtök este jelent meg az a rendelet, melynek értelmében minden akadály elhárul a fakitermelés útjából Magyarországon. „A veszélyhelyzet ideje alatt a tűzifaigények biztosításához szükséges eltérő szabályok alkalmazásáról” címmel megjelent új rendeletben többször is szóba kerül, hogy egy velünk szomszédos országban, vagyis Ukrajnában fegyveres konfliktus áll fenn, és hogy a humanitárius katasztrófának Magyarországon is vannak következményei, amiket el kell hárítani. A kormányrendeletben szereplő lazítások olyan mértékűek, amire a huszadik században is csak rendkívüli – a jelenleginél sokkal kritikusabb – időszakokban került sor, és aminek következményeit a…
Tovább olvasom