Megint leesett néhány centi hó és még hideg is van mellé, a MÁV pedig már a múlt héten megmondta, hogy vegyük tudomásul, hogy hideg van és ne számítsunk pontos vonatokra. Be is tartják az ígéretüket, valóban sok a gond.
De valahogy a szolnoki fő- és mellékvonalak mindig terheltebbek az átlagosnál is. Elég csak a keddi híreket megnéznünk a MÁV információs weboldaláról. Ha nem jön a vonat, vagy éppen hosszasan állunk valahol, az nem a véletlen műve, csak “hát hideg van“.
A Szolnokról 10:36-kor Vámosgyörkre (35725), valamint a Vámosgyörkről 14:40-kor Szolnokra induló vonat (35716) helyett pótlóbusz közlekedett.
A pótlóbusz megállóhelyei:
- Vámosgyörk, vasútállomás (VOLÁN)
- Jászárokszállás vasútállomás
- Jászdózsa vasúti megállóhely
- Jászapáti, vasútállomás (VOLÁN)
- Jászkisér vasútállomás
- Jászkisér, MÁV Építőgépjavító (VOLÁN)
- Jászkisér, Szellőhát, vasúti megállóhely (VOLÁN)
- Jászladány vasútállomás
- Szászberek vasúti megállóhely
- Újszász, vasútállomás (VOLÁN)
- Zagyvarékas, vasútállomás (VOLÁN)
- Szolnok, vasútállomás (VOLÁN, 1-es kocsiállás)
Két fővonalon még rosszabb a helyzet. De hát a MÁV megmondta, hogy hideg van, ne várjunk normális vonatközlekedést.
Budapest – Cegléd – Szolnok – Debrecen – Záhony vonal
- A Debrecenből 15:38-kor Nyíregyházára induló személyvonat (6124) nem közlekedik,
- Az utasai a Debrecenből 16:03-kor Záhonyba továbbinduló vonattal (6236) utazhatnak.
- A Nyíregyházáról Debrecenbe 16:37-kor induló személyvonat (6135) nem közlekedik.
- Az utasok a Nyíregyházáról 16:15 helyett 16:37-kor továbbinduló vonattal (6223) utazhatnak Debrecenig.
- A Debrecenből 13:38-kor – Nyíregyházán át – Záhonyba és a Debrecenből 14:03-kor Nyíregyházára induló személyvonat (6243, 6116)nem közlekedik.
- Az utasaik a 14:38-kor induló személyvonattal (6216) utazhatnak Nyíregyháza, Záhony felé.
- A Nyugati pályaudvarról 12:35-kor Monorra induló S50-es vonat (2764) nem közlekedik.
- A Monorról 14:06-kor a Nyugati pályaudvarra induló S50-es vonat (2713) nem közlekedik.
- A Debrecenből 14:09-kor Püspökladányba induló személyvonat nem közlekedik.
- A Püspökladányból 15:17-kor Záhonyba induló személyvonat csak Debrecentől közlekedik.
Budapest – Újszász – Szolnok vonal
- A Keleti pályaudvarról Szolnokra tartó, Tápiógyörgyéről 15:29-kor továbbindult Z60-as vonat (3316) Újszásznál várakozik váltóhiba miatt, jelentősen nőtt a menetideje.
- A Keleti pályaudvarról 14:10-kor Lőkösházára elindult Békés InterCity (IC 746) csak Újszászig közlekedett. Utasai Szolnokig a Z60-as vonattal utazhatnak, onnan a következő, Mutenia InterCityvel (IC 79) utazhatnak tovább.
Budapestről Sülysáp – Szolnok felé:
- A Keleti pályaudvarról 10:20-kor Sülysápra induló S60-as vonat (3414) nem közlekedik.
- A Keleti pályaudvarról 12:20-kor Sülysápra induló S60-as vonat (3454) nem közlekedik.
- A Keleti pályaudvarról 14:45-kor Nagykátára induló G60-as vonat (3616) nem közlekedik.
Szolnok – Sülysáp felől Budapest felé:
- A Sülysápról 11:26-kor a Keleti pályaudvarra induló S60-as vonat (3435) nem közlekedik.
- A Sülysápról 13:26-kor a Keleti pályaudvarra induló S60-as vonat (3475) nem közlekedik.
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!
