Alakítsuk együtt a jövőnket – Fővárosi tiszás képviselő látogatott Jászberénybe

Megosztás

Július 17-én, csütörtökön sor került a II. Jászsági Tisza Sziget Találkozóra a Jászság fővárosában: a rendezvény célja ezúttal is az volt, hogy közvetlen, pártpolitikán túli térként szolgáljon a közösségi, civil párbeszédhez és az aktív társadalmi részvételhez. 

A rendezvényt a jászberényi Tisza Sziget helyi titkára és a program szervezője rövid beszéddel nyitotta meg, majd bemutatta a meghívott vendéget, Bovier György budapesti közgyűlési képviselőt, aki egyúttal esélyegyenlőségi és akadálymentesítési tanácsnok is. Mint azt Bovier elmondta, 17 évesen, utasként szenvedett autóbalesetet, amely során eltört egy csigolyája és a gerincvelője nagy része elszakadt, emiatt pedig kerekesszékbe került. Később a sérülés ellenére sem adta fel, parasportolóként több nemzetközi teniszversenyen is részt vett, mielőtt a politikai pályára lépett volna.

A közönség soraiból hamar elhangzott egy őszinte, mosolyt kiváltó megjegyzés: „onnan fentről minden információmorzsának örülünk” – utalva arra, hogy az országos politika híreit nagy kíváncsisággal várják a helyiek. Bovier elárulta, a Tisza Sziget találkozók országos szinten rövid szünetre mennek, de a cél továbbra is a kötetlen együttlét, kapcsolódás és a közös gondolkodás fenntartása

Bovier György

Tegnap Jászberényben jártam, ahol egy rövid várostörténeti séta mellett a helyi TISZA szigetekkel beszélgettünk a környék megoldandó feladatairól, többek között a városszövetről, a kórház működésének…

A rendezvény egy rövid sétával folytatódott a környéken. Egy vendéggel beszélgetve megtudtuk, számára a béke a legfontosabb érték, ami elhozhatja a propaganda bukását és egy szakértői alapon működő, felelős kormányzatot. Szerinte ezt a Tisza közössége képviselheti.

 A séta alatt sokan osztották meg gondolataikat egymással – volt, aki a közösségformáló erőt emelte ki, mások személyes, politikán túli élményeikről beszéltek.

Az eredeti helyszínre visszaérve a Szol24 két kérdésére is válaszolt Bovier György. Elsőként arra voltunk kíváncsiak, van-e olyan budapesti közösségi vagy környezetvédelmi kezdeményezés, amelyet érdemes lenne a jászsági térségben is meghonosítani. „Azért jöttünk ide, hogy megismerjük, mire lehet itt szükség” – jött a válasz. Példaként említette a sétálóutcák ötletét, amelynek tervezésén Budapesten már gondolkodnak, de hangsúlyozta:

„Az, hogy mire van szükség, a helyi lakosoknak kell tudniuk, amiben mi tudunk segíteni.”

Második kérdésünk arra irányult, mit üzenne a helyi fiataloknak és civileknek: miért érdemes csatlakozni a Tisza Szigetekhez? „Nagyon régen volt ilyen kezdeményezés, mint a Tisza Szigetek (…) Ha valaki alakítani akarja a saját életét: együtt, kritikusan gondolkodni, akkor sokkal egyszerűbb lesz megoldásokat találni.” Hozzátette, minden fiatalt arra buzdít, hogy próbálja a saját sorsát, jövőjét alakítani. „És talán az egyik legjobb hely kezdésnek az, ha a Tisza Szigetekbe belépnek.”

Az interjú után közös fotózás következett, majd kötetlen beszélgetés kezdődött egészen este kilenc óráig. Az eszmecsere során rendre felmerülő téma volt a propaganda hatása, a hitelesebb tájékoztatás iránti igény. Szóba került az egészségügyi intézmények kritikus állapota, a gyülekezési jog korlátozása, valamint a Tisza mozgalom szemmel látható erősödése.

Januári körképünk a térségi Tisza Szigetekről:

Jász-Nagykun-Szolnok megyében is árad – Térségi körkép a Tisza Szigetekről

Szerző és képek: Horváth Zsolt

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek