Nők elleni erőszak: Szolnok mellett egyre több helyszínen működik krízisambulancia

Megosztás

Az Ökumenikus Segélyszervezet a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja alkalmából hangsúlyozta, hogy az erőszak semmilyen formája nem elfogadható, és a krízisellátó rendszerben mindig van lehetőség segítséget kérni. A szervezet, amelynek munkája jól ismert Jász-Nagykun-Szolnok megyében is, évente több mint 11 ezer esetben nyújt támogatást kapcsolati erőszak áldozatainak komplex szolgáltatásaival, amelyek a prevenciótól a tanácsadáson át a rehabilitációig terjednek.

Az elmúlt közel 20 év tapasztalatára építve működnek az ország több pontján krízisambulanciák Budapesten, Miskolcon, Szolnokon és Orosházán.

Ezekben a központokban jogászok, pszichológusok és szociális szakemberek nyújtanak támogatást, valamint további tanácsadó helyszínek érhetők el Szegeden, Békéscsabán, valamint Devecseren, Mosonmagyaróváron és Kaposváron. 2024-től az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT) működtetésével is foglalkoznak, amely az év minden napján elérhető segítséget nyújt bajba jutottaknak.

A kapcsolati erőszak áldozatainak gyakran nehéz felismerniük helyzetüket, majd megtenniük az első lépést a kilépés felé. Az elmúlt évben több mint 360 bántalmazott kapott támogatást krízisközpontokban és menedékházakban, míg az OKIT 8600 hívást kezelt, és 1665 ember számára biztosított kríziselhelyezést.

A megelőzés és szemléletformálás jegyében a segélyszervezet rendszeres országos kampányokat indít, A nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja 1981 óta emléknap minden november 25-én. Céljuk, hogy felhívják a figyelmet az erőszak jeleire és a segítségkérés lehetőségeire, de ezek mellett középiskolákban, nyári táborokban és fesztiváloko tartanak prevenciós programokat.

Kép: unnepinfo.hu

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek