Ők indulnak a Jobbik színeiben Jász-Nagykun-Szolnok megyében

Megosztás

A Jobbik Magyarországért Mozgalom már több hónapja bejelentette, hogy önállóan indul a 2026-os országgyűlési választáson és mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltet állít. Bemutatjuk a párt Jász-Nagykun-Szolnok megyei jelöltjeit.

1. választókerület (Szolnok és környéke)

Acsai Balázs Szolnokon él, háromgyermekes családapa és többéves tapasztalattal rendelkezik az egészségügyi, szociális és közösségszervezői területen. Saját megfogalmazása szerint ez a háttér ad számára átfogó képet a választókerület problémáiról és fejlesztési lehetőségeiről.

A jelölt egyik legfontosabb célja a Jobbik közleménye szerint a környezeti terhelést jelentő ipari beruházások megakadályozása, különösen a tervezett elektrolitgyár esetében, amely szerinte komoly kockázatot jelentene a térség ökológiai egyensúlyára. Emellett kiemelt feladatnak tartja a körzet közlekedési infrastruktúrájának javítását, például a szandaszőlősi elkerülő út megépítését.

2. választókerület (Jászság)

Jász-Nagykun-Szolnok megye 2-es, jászberényi központú választókerületében Turóczi György személyében hirdetett képviselőjelöltet Jobbik az országgyűlési választásra. A politikus programjának sarkalatos pontja a közbiztonság radikális megerősítése, mivel meglátása szerint az mára szinte teljesen megszűnt létezni, emellett sürgeti a határozott fellépést a térségben tapasztalható drogjárvány ellen is.

A jelölt gazdasági kérdésekben is markáns véleményt formált, álláspontja szerint a külföldi vendégmunkások alkalmazása helyett a magyar munkavállalók érdekeit és foglalkoztatását kell az első helyre sorolni.

3. választókerület (Karcag és a Nagykunság)

Jász-Nagykun-Szolnok megye 3-as választókerületében Dr. Lukács László Györgyöt indítja a párt. 2014 óta a Jobbik országgyűlési képviselője, három éve frakcióvezetője. Beszédében hangsúlyozta, radikális újraelosztás hirdetnek, hogy a Karmelita helyett a vidéki emberek döntsenek sorsukról. A Nagyjászságban és a Tisza-tó környékén nem telepítenének veszélyes akkumulátor gyárakat és veszélyes hulladékégetőket, inkább a mezőgazdasági üzemek létrehozásában szeretnének munkálkodni.

“Bízzanak a Jobbikban, bennem, mert egy kipróbált, eredményeket felmutatni tudó képviselő vagyok, minden nagyképűség nélkül elmondhatom ezt” – tette hozzá az ügyvéd, aki az összefogás fontosságát is hangsúlyozta:

Lukács László: Csak én tudom felvenni érdemben a harcot az ellen, amit a Fidesz felépített

4. választókerület (Mezőtúr és Tiszaföldvár környéke)

Jász Nagykun-Szolnok megye 4-es választókerületében Révi Attilát kérték fel az indulásra – 15 éve a Jobbik tagja, jelenleg a párt alelnöke és Törökszentmiklós önkormányzati képviselője.

Önkormányzati képviselőként 2014 óta szolgálja a várost, melynek korábban három éven át alpolgármestere is volt. Fontosnak tartja a vidék, egyben a térség leépítésének megállítását, határozottan fellépne a kórházi osztályok megszüntetése, a posták bezárása és a körzetet kiemelten pusztító drogjárvány ellen.

Kép: Adorján Béla Fb

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek