A polgármester tájékoztatta arról a szolnoki lakosságot, hogy az ügyet vizsgálók olyan súlyos megállapításokra jutottak a Szolnoki Szigligeti Színház fejlesztési projektjével kapcsolatban, ami jogi felelősségre vonást is magában hordozhat. A vizsgáló céget a Fidesz választotta ki.
Ezek után alighanem az ellenzéki részrehajlás elméleti síkon sem merülhet fel. Györfi Mihály tájékoztatott a részletekről a közösségi médiában. “SÚLYOS MEGÁLLAPÍTÁSOK A SZIGLIGETI SZÍNHÁZ PROJEKTBEN – A VIZSGÁLATOT A FIDESZ FRAKCIÓ JAVASLATÁRA KIJELÖLT KÖNYVVIZSGÁLÓ VÉGEZTE” – kezdte beszámolóját Szolnok első embere.
“Tisztelt Szolnokiak!
Tájékoztatom Önöket, hogy a Szolnoki Szigligeti Színház fejlesztési projektjével kapcsolatban lefolytatott átfogó vizsgálat számos súlyos megállapítást tárt fel, amelyek akár jogi úton történő felelősségre vonást is magukban hordozhatnak.
Fontosnak tartom hangsúlyozni:
A vizsgálatot végző könyvvizsgáló cég a Fidesz-frakció javaslatára került kiválasztásra, így az elfogultság még a látszat szintjén sem merülhet fel. A megállapítások függetlenek, szakmailag megalapozottak és egyértelműek.
Polgármesterként garantálom Szolnok lakosságának, hogy
a projekt során feltárt szabálytalanságok teljes körű kivizsgálása megtörténik,
az esetlegesen megvalósult bűncselekmények nem maradnak következmények nélkül,
minden jogi lépést meg fogunk tenni a felelősség tisztázása érdekében.
“Szolnokon mindenkinek meg kell értenie: a közpénzekkel való visszaélésnek, a szabálytalanságoknak és a bűncselekményeknek következménye van. Nincs kivételezés, nincs elsikálás, nincs politikai fedezék.
A város érdeke, a tisztesség és az átláthatóság mindennél fontosabb. Erről nem fogok lemondani.
Györfi Mihály – Szolnok Megyei Jogú Város polgármestere” – így a bejegyzés.
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!
