Fél percen múlt: nem jutott elődöntőbe a Szolnoki Olajbányász

Megosztás

Elődöntőbe jutott viszopnt a Körmend.

A Körmend nagy csatában győzött Szolnokon vasárnap, így 3-2-es összesítéssel megnyerte a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjét.

A vasiak győztes tripláját Siyani Chambers dobta 28 másodperccel a vége előtt, az amerikai légiós lett a meccs legjobbja is 20 ponttal. Az elődöntőben a Körmend az Alba Fehérvárral, míg a címvédő Falco a ZTE-vel csap össze.

Eredmény, negyeddöntő, 5. mérkőzés: Szolnoki Olajbányász-Egis Körmend 85-87 (18-20, 29-18, 14-33, 24-16) A párharc végeredménye: 3-2, a Körmend javára.

Ugyanez történt a Szolnoki Dózsa vízilabda csapatával is, ők sem jutottak az aranyérem közelébe. Vagyis idén nem futottak nagyot a korábbi szolnoki együttesek, amelyek korábban dicső eredményeket nyertek el.