Külföldön gyűjti a sikereket a szolnoki gokartos, Gáspár Benett

Azt követően, hogy 2021-ben letette névjegyét a nemzetközi színtéren, 2022-ben már a dobogós helyezéseket és a győzelmeket is elkezdte gyűjteni Gáspár Benett, mielőtt szezon közben kategóriát váltott volna. A szezont a Mini kategóriában kezdte el a WSK-ban Gáspár Benett, aki az IPK Racing Teamhez igazolt át erre az idényre, ahol remekül kezdett, hiszen néhány hónap leforgása alatt a leggyorsabb pilóta lett ebben a géposztályban, így a gyártó jövő évi vázának fejlesztésében is segédkezett. Az év közepéig kétszer is dobogóra állhatott a 12 esztendős gokartos, aki több selejtezőfutamon is győzelmet tudott…

Tovább olvasom

A közönség új kedvence: az olasz szurkolók rajongani kezdtek a magyar versenyzőért

Már a helyi közönség is megkedvelte Gáspár Benettet, aki eddig kiválóan teljesít az idei szezonban. A fiatal tehetség legutóbb Nápolyban aratott győzelmet. Egy szenzációs második hely után április végén a Grifone Trophy nevű versenyen indult el Gáspár Benett, ahol a dobogó legfelső fokára állhatott fel a Gr.3 Mini kategóriában. A 12 esztendős pilóta emellett a 60 Miniben is elindult, igaz ott kevésbé volt szerencsés. „Mindkét kategóriában megnyerte az időmérőjét, de sajnos a 60 Miniben megállt a motorja az elődöntőben, így a fináléban az utolsó helyről kellett indulnia, ahol a rajtnál…