Rétegesen öltözzünk, a hajnali fagyok mellett kitűnő tavaszi idő vár Szolnok megyében

Megosztás

Csapadék a láthatáron sincs, remek kirándulóidő vár ránk a hétvégén. A következő napokban folyamatosan 15-16 fok körüli délután hőmérséklet és napsütés várható, ám a hajnali fagyok még rendre bezavarnak.

Igaz, kemény fagyra már nem kell számítani síkvidéken. Bátran tervezhetünk hétvégére kirándulást, kerti grillezést, csodás időben lesz részünk. A reggelek viszont hidegek lesznek – erről számolt be az Időkép.hu.

Európa nagy részének időjárását a következő napokban is egy nagy kiterjedésű anticiklon alakítja, a frontok csak a kontinens nyugati és északi, északkeleti részét érintik. Hazánkban is marad a nyugalom. Szerdán ugyan egy magassági hidegcsepp hatására a Dunántúlon záporok, zivatarok „kavarták fel az állóvizet”, viszont a következő napokban már sehol sem hoz izgalmakat az időjárás. 

Felhők alig lesznek az égen, így hétvégére bátran tervezhetünk szabadtéri programokat, mint például kirándulást, túrázást, akár kerti grillezést. Délutánonként elég lesz egy pulóver, a legtöbb helyen 16-18 fokig melegszik a levegő. A hajnali, reggeli órák azonban még hidegek, többfelé fagyosak lesznek, így elkélhet egy vastagabb kabát.

Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!

Kapcsolódó cikkek