Nyugatról indul a folyamat, de ha minden jól megy, pénteken már a keleti országrészben is sokat láthatjuk a napot, különösen hétvégén. Lassacskán pedig valódi csapadékra is szükség lenne.
A Kárpát-medence teljes egészét megülte a hidegpárna nevű időjárási jelenség, vagyis a talaj közelében megrekedt hideg, nyirkos levegőt zárt, alacsonyszintű rétegfelhőzet konzerválja.
Az Időkép.hu műholdfelvételén is szépen kivehető a téli félév anticiklonos helyzeteiben gyakran előforduló időjárási jelenség:
Ebben a helyzetben változás csütörtökön kezdődhet. A Dunántúlon ugyanis már többfelé megélénkül az északias szél, ennek hatására megindulhat a rétegfelhőzet felszakadozása. Máshol viszont még marad a borongós, nyirkos idő. A csúcshőmérséklet 1 és 8 fok között alakul, a naposabb dunántúli tájakon lesz enyhébb az idő.
Pénteken egy álcázott hidegfront hatására a keleti-északkeleti tájak kivételével már többfelé feltámad az északi-északnyugati szél, a Dunántúlon erős lökések kísérhetik. Ennek megfelelően keleten, északkeleten még maradhat az egész napos szürkeség 5 fok alatti maximumokkal, máshol a napos időszakok hatására már 6-11 fokot mérhetünk a legmelegebb órákban.
Hétvégén már a napsütés győzedelmeskedik
Hétvégén aztán a napos tájak kerülnek túlsúlyba, de hajnalonként továbbra is számítani kell ködképződésre, amely megemelkedve alacsonyszintű rétegfelhőzet formájában helyenként napközben is tartósan megmaradhat. Ezeken a tájakon 5 fok körül marad a hőmérséklet napközben, máshol 7 és 12 fok közé melegszik a levegő. A hajnalok viszont az ország nagy részén újra fagyosak lesznek.
Ha szeretne tájékozott és jól értesült lenni, de messzire elkerülné a propagandát, iratkozzon fel hírlevelünkre! Amennyiben szívesen lenne a támogatónk, kattintson ide és csatlakozzon adománygyűjtésünkhöz!