Az orosz olajjal szembeni uniós embargó alól felmentést szerző magyar kormány nemrég 25 százalékos rendkívüli adót vezetett be az orosz nyersolaj és a világpiaci árak közötti különbségre – írta a Guardian. A brit lap kiemeli: az Eurointelligence ügynökség számításai szerint ezzel évi 600 millió dollár (mintegy 230 milliárd forint) „rejtett hasznot” szerez Budapest, ami, fogalmaznak, „nem rossz pénz egy ekkora gazdaság számára”. Magyarország Szlovákia és Csehország mellett egyike volt annak a három, tengerparttal nem rendelkező országnak, amelyek határozatlan idejű mentességet kaptak az orosz olajimportra vonatkozó uniós tilalom alól. Orbán számára a…
Tovább olvasomCímke: olajembargó
Megállapodtak az orosz olajembargóról, Orbán szerint “visszaverte az Európai Bizottságot és megvédte a rezsicsökkentést” – videó
Megszületett a megállapodás, év végéig az EU-tagállamok 90%-kal visszavágják az orosz olajimportot, Magyarország egyelőre mentesül ezen kötelezettség alól. Nem kellett sokat várni arra, hogy ezt Orbán Viktor egyértelmű, saját sikereként kommunikálja. Miniszterelnökünk ismét “visszaverte” Brüsszelt és megvédte a rezsicsökkentést, legalábbis saját videója alapján. Kedden hajnalban sikerült megállapodniuk az uniós állam- és kormányfőknek az orosz olajimportról, amit a tankhajókon érkező kőolaj esetében betiltottak, a tilalom ugyanakkor átmeneti kivételként nem vonatkozik a csővezetéken szállított kőolajra. Magyarországra a Barátság vezetéken érkezik az olaj. Szintén Magyarország kezdeményezésére vészhelyzeti intézkedésekről is döntöttek arra az esetre,…
Tovább olvasomMagyarországot kivéve az EU összes tagállama a lehető leghamarabb kivezeti az orosz kőolajat
A tagállamok vezetőit tömörítő Európai Tanács még ma szeretne megegyezni az orosz kőolajra kivetett uniós embargóról – közölte egy neve elhallgatását kérő uniós diplomata a Euronewsnak. Ha létrejön az egyezség, az Orbán Viktor győzelmét jelenti, mert időkorlát nélküli mentességet kap Magyarország az embargó alól. Információnk az összes többi tagállam elkötelezett abban, hogy a lehető leghamarabb megszabaduljanak az orosz olajtól. A magyarok viselkedése feszültséget szült a tagállamok között, mert többen kételkednek abban, hogy Budapest valóban a technikai akadályok miatt ellenzi a szankciókat. – mondta. Az Európai Tanács még ma megegyezhet az orosz…
Tovább olvasom